APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Zemětřesení v Tokiu by zabilo téměř 10 tisíc lidí a dalších 150 tisíc zranilo

Zemětřesení o magnitudu 7,3 by v Tokiu usmrtilo 9600 lidí. Tvrdí to nová studie tokijské radnice, o které ve středu informuje agentura AFP.

Při otřesech o takové intenzitě by dalších 147 000 lidí utrpělo zranění, z toho 21 900 vážná. Asi 188 000 budov by spadlo a dalších 190 000 by bylo vážně poškozeno.
 

Na 5,2 milionu obyvatel hlavního města by se nemohlo dostat domů kvůli výpadkům elektřiny a poruchám dopravní infrastruktury.
 

Simulace nezahrnuje tokijské okolí, kde žije 35 milionů lidí.
 

Pravděpodobnost, že takové zemětřesení Tokio zasáhne v příštích čtyřech letech, je podle tokijské univerzity padesátiprocentní. Město totiž leží na rozhraní čtyř litosférických desek, jejichž pohyby tento přírodní jev vyvolávají.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Věřící v Christchurch dostanou novou katedrálu. Z kartonů!
 

Poslední silné zemětřesení zasáhlo Tokio v roce 1923. Tehdy si vyžádalo 140 000 obětí.
 

Městští radní provedli simulaci po nedávném výročí silných otřesů ve Fukušimě, které vyvolaly vlnu tsunami, zabily 19 000 lidí a způsobily havárii jaderné elektrárny.

fim, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz