APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Zabila své 4 děti a chtěla spáchat sebevraždu. Hrozí jí výjimečný trest

Krajský soud v Hradci Králové se ve čtvrtek začne zabývat případem Romany Zienertové, obžalované ze čtyřnásobné vraždy. Ženě, která podle spisu loni v září v Širokém Dole na Svitavsku usmrtila své čtyři děti, hrozí až výjimečný trest.

Hlavní líčení v kauze šestatřicetileté Zienertové je nařízeno také na 20. dubna, dále na 25. a 26. dubna a také na 10. a 11. května. Již začátkem března podalo hradecké státní zastupitelství na Zienertovou žalobu.
 

"Provedené důkazy potvrdily, že tento skutek spáchala obviněná. Zásadním důkazem byly závěry znaleckého posudku, který zkoumal její duševní stav a z jeho závěrů vyplývá, že obviněná byla v době spáchání skutku trestně odpovědná," uvedl mluvčí Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové Pavel Bužga.

ČTĚTE TAKÉ:

Zdravotní sestra zastřelila matku třídenního chlapečka a unesla ho!
 

Motivem jednání obžalované měly být partnerské problémy, které se rozhodla řešit takzvanou rozšířenou sebevraždou, tedy zabitím nejprve dětí a potom vlastní smrtí. Je obžalovaná ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který jí v případě prokázání viny hrozí až dvacetileté vězení, případně výjimečný trest. Žena je stále ve vazbě, protože by se mohla skrývat, nebo jiným způsobem vyhýbat trestnímu stíhání.
 

Čtyři mrtvé děti - podle dostupných informací ubodané a uškrcené - a ženu, která se pokusila vzít si život oběšením a pořezáním, našel podle svědků její partner Jaroslav. Ten podle svědků hodně pracoval a ona byla na děti sama. Žena po pokusu o sebevraždu skončila v královéhradecké nemocnici, její stav byl vážný. Jedno z dětí bylo jejich společné - dvouměsíční holčička Romana. Ostatní děti - osmiletého Davida, čtyřletou Elišku a dvouletého Lukáše - měla šestatřicetiletá Romana z předchozích vztahů.

fim, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz