Zpravodajství

Šel jsem do pokoje a zakopl o malé tělíčko! Vypověděl partner ženy, která zabila své čtyři děti

Druh vražedkyně dětí od Svitav se u soudu odmítl s ženou potkat. Uvedl, že vše se stalo kvůli žárlivosti jeho partnerky. Romaně Zienertové hrozí za vrždu 4 dětí až doživotí.

Druh ženy, která loni v září v Širokém Dole na Svitavsku zavraždila své čtyři nezletilé děti, ve čtvrtek u soudu uvedl, že žena na něj žárlila, že ji podvádí. Nic z toho nebyla pravda, řekl muž při výslechu.

"Vyhrožovala mi, že si vezme malou dcerku a odejde, nebo mi ji nechá a stejně odejde," vypověděl svědek. Osudný den prý pracoval u rodičů a Zienertové asi desetkrát během dopoledne volal. Když se neozývala, jel se do Širokého dolu podívat.

Podívejte se na reportáž o vraždě:

"V domě bylo ticho, tak jsem šel do pokoje a tam zakopl o dětské tělíčko. Pak jsem jel do Poličky oznámit to na policii. Dál jsem dům neprozkoumával, nevěděl jsem, co mám dělat," dodal otřesený muž.

ČTĚTE TAKÉ:

To přeci není matka! Zavraždila své 4 děti, pak se chtěla zabít

Druh sedmatřicetileté Romany Zienertové, které hrozí za čtyřnásobnou vraždu až doživotí, původně písemně požádal, aby jej soud vyslechl bez její přítomnosti. "Jsem připraven podat svědeckou výpověď, ale bojím se emocí a stresové situace při kontaktu s obžalovanou. Při opětovném spatření ženy, která zcela bezcitně ukončila život čtyř malých dětí, riskuji své zdraví," stojí v žádosti soudu.

Obžalovaná naopak požádala soud, aby při výslechu otce svého nejmladšího dítěte mohla být, chce mu totiž položit několik dotazů. Rodiče Zienertové k výslechu jít odmítají. Soud nakonec svědkovu žádost zamítl.

Romana Zienertová, kterou obžaloba viní z vraždy čtyř svých dětí, ve čtvrtek u soudu uvedla, že si na samotný čin nepamatuje. Má prý jen jakési útržky vzpomínek na dětství a taneční. Vybavuje si prý babičku, ale neví, jestli to je realita. Prý si ani neuvědomuje, že by měla děti, že by byla ve vězení.

"Obvinění je pro mě neskutečné, nepředstavitelné, že bych mohla někomu ublížit, navíc děckám. Je to nepochopitelné," dodala obžalovaná.


ČTĚTE TAKÉ:

NOVÉ SKUTEČNOSTI! ČTYŘNÁSOBNÁ VRAŽDA! Matka se bála, že o děti přijde...

Její obhájce Bohumil Budinský odmítl, že by šlo ze strany Zienertové o taktiku či zastírací manévr. "Rozhodně si to nemyslím. Kvůli tomu jsem vyžadoval výslechy znalců a budeme zvažovat revizní znalecký posudek, protože spousta věcí se nám nezdá, například to, jak k některým závěrům znalci dospěli," upřesnil advokát.

Sedmatřicetiletá žena podle spisu loni v září v Širokém Dole na Svitavsku usmrtila své čtyři děti, poté se pokusila o sebevraždu. Motivem jednání obžalované měly být partnerské problémy, které se rozhodla řešit takzvanou rozšířenou sebevraždou, tedy zabitím nejprve dětí a potom vlastní smrtí. Je obžalovaná ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který jí v případě prokázání viny hrozí až dvacetileté vězení, případně výjimečný trest. Žena je stále ve vazbě, protože by se mohla skrývat, nebo jiným způsobem vyhýbat trestnímu stíhání.

"U tří nezletilých dětí šlo o napadení nožem, a pokud jde o čtvrté dítě, to bylo udušeno. Toto jednání lze považovat za velmi brutální způsob provedení," sdělila státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Čtyři mrtvé děti - podle dostupných informací ubodané a uškrcené - a ženu, která se pokusila vzít si život oběšením a pořezáním, našel podle svědků její partner Jaroslav. Ten podle svědků hodně pracoval a ona byla na děti sama. Žena po pokusu o sebevraždu skončila v královéhradecké nemocnici, její stav byl vážný. Jedno z dětí bylo jejich společné - dvouměsíční holčička Romana. Ostatní děti - osmiletého Davida, čtyřletou Elišku a dvouletého Lukáše - měla šestatřicetiletá obžalovaná z předchozích vztahů.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz