Zpravodajství

Vládu neohrozíme a musíme zabránit výhře ČSSD ve volbách, říká John

Vládu neohrozíme a musíme zabránit výhře ČSSD ve volbách, říká John
Karolína Peake, Radek John a Kateřina Klasnová Zdroj: Mediafax

Strana Věci veřejné nepodnikne žádné kroky, které by ohrozily současnou vládu, a bylo nutné vyhlásit předčasné volby, uvedl to ve čtvrtek předseda strany Radek John pro Rádio Česko.

Věci veřejné chtějí podle jeho slov zabránit vítězství ČSSD a komunistů. "My nejsme ti, kdo žene Českou republiku do předčasných voleb. Do předčasných voleb ji žene premiér Petr Nečas tím, že vypověděl koaliční smlouvu," řekl John Mediafaxu.

Strana se podle jeho slov nebrání zůstat ve sněmovně v opozici. "Je to komfortnější pozice. Nemusíme krvácet při návrzích TOP 09 a ODS," dodal.
 

Mezitím ve čtvrtek odpoledne složil poslanecRadim Vysloužil funkci předsedy středočeské organizace strany Věci veřejné. Není však dosud jasné, zda bude dalším, kdo opustí stranu. Vysloužil je jedním ze tří poslanců Věcí veřejných, kteří stále váhají. Společně s ním se ještě jasně nevyjádřil ani poslanec Milan Šťovíček nebo Otto Chaloupka.
 

Zástupci středočeských Věcí veřejných se však domnívají, že poslanec stranu opustí. "Neřekl nám vůbec nic. Nesešel se s námi, má vypnutý telefon. Nevíme, co čekat. Osobně si myslím, že Vysloužil z Věcí veřejných odejde. Myslím, že teď s ním probíhá nějaké vyjednávání," řekl Mediafaxu nejmenovaný člen středočeských VV.

PSALI JSME:

Věci veřejné sestavily vyjednávací tým. Nechybí v něm ani Kateřina Klasnová

Věci veřejné podle Johna podpoří vládu ODS, TOP 09 a platformy vicepremiérky Karolíny Peake, pokud Peake bude prosazovat program Věcí veřejných. "Pokud Peake bude prosazovat program VV, tak my budeme souhlasit s koaliční smlouvou. Budeme hlasovat pro každý rozumný návrh," shrnul předseda Věcí veřejných.

Jeho cílem je zabránit předčasným volbám, které by podle průzkumů dopadly pozitivně pro ČSSD a KSČM. Pokud by se však platforma Peake odklonila od programu VV, John nevyloučil, že by strana hlasovala ve sněmovně pro vyslovení nedůvěry vládě.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz