Zpravodajství

Pašeráci vozili miliony cigaret pod nákladem pšenice

Celníci zadrželi minulý týden v areálu bývalého vojenského letiště v Pardubicích sedm osob a přes čtyři a půl milionu kusů pašovaných cigaret.

Akce byla součástí dlouhodobé operace proti nelegálním dovozcům cigaret ze zemí bývalého Sovětského svazu, uvedl ve čtvrtek mluvčí Generálního ředitelství Jiří Barták. Celková škoda na daních by mohla dosáhnout až 16 milionů korun. Celkem bylo zajištěno 23 248 kartonů cigaret Classic, Jin Ling, Gauloises Blondes a Chesterfield, většina byla označena ukrajinským kolkem.
 

Na operaci s krycím názvem „Čuník“ s českými celníky úzce spolupracovali i jejich slovenští kolegové. Specialisté z Celního ředitelství Ústí nad Labem získali v březnu 2010 informace, podle kterých mělo být do České republiky ze zemí bývalého Sovětského svazu nelegálně dováženo a distribuováno větší množství cigaret.
 

“Sledováním aktivit množství prodejců cigaret se ve spolupráci se slovenskými celníky podařilo identifikovat osoby zapojené do pašování cigaret. Skupina pašeráků cigarety převážela v důmyslně vybudovaném úkrytu slovenského kamionu, který měl podle oficiálních dokladů přepravovat pšenici. Ta ve skutečnosti tvořila pouze asi 15 centimetrů silnou vrstvu nad kontrabandem,” uvedl mluvčí.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Pašovali cigarety v krabicích humanitární pomoci. Česko okradli o 47 milionů!

 

Minulý čtvrtek sledovali slovenští a čeští celníci kamion s pašovanými cigaretami z Trenčína do Pardubic, kde zajel do jednoho z hangárů v areálu bývalého vojenského letiště. Ve chvíli, kdy skupina pašeráků (dva Slováci, dva Ukrajinci a tři Češi) začala cigarety z tajného úkrytu vykládat, byla zadržena zásahovou jednotkou celní správy.
 

Vyšetřování celého případu dále pokračuje. Za trestný čin zkrácení daně, poplatku a povinné dávky mohou pašeráci strávit až deset roků ve vězení.
 

cob, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz