Zpravodajství

V Liberci našli pořezanou dívku (15)! Zloději se jí pomstili za to, že u sebe neměla peníze

Lidé našli na ulici pořezanou dívku. Přepadli ji tři neznámí útočníci, kteří ji chtěli okrást. Dívka u sebe ale neměla nic cenného, tak ji násilníci pořezali.

Patnáctiletou dívku pořezali ve čtvrtek ráno v Liberci neznámí útočníci. Mediafaxu to potvrdila liberecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Pořezanou patnáctiletou dívku našli lidé ve čtvrtek ráno v Liberci nedaleko textilní školy. Na těle měla několik řezných ran, útočníci ji rovněž poškodili oblečení. Měly ji přepadnout tři osoby, jejich totožnost policie nezná.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

"Pachatelé po dívce požadovali peníze a jídlo, prohledali jí tašku i kapsy. Když nic nenašli, tak ji pořezali,“ řekla liberecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová s tím, že policie už zahájila trestní řízení. Pokud pachatele dopadne, obviní je z loupeže.


ČTĚTE TAKÉ:

Šel jsem do pokoje a zakopl o malé tělíčko! Vypověděl partner ženy, která zabila své čtyři děti

Ke zraněné dívce lidé přivolali záchranáře "Měla řezná poranění na krku, na pažích i na nohách, rány byly naštěstí jen povrchové. Převáželi jsme ji na chirurgické oddělení liberecké nemocnice,“ upřesnila mluvčí libereckých záchranářů Lenka Markovičová.

Podle informací Mediafaxu dívku násilníci pořezali pravděpodobně žiletkou přes oblečení. Kvůli incidentu posiluje liberecká městská policie hlídky.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz