Smrt dvašedesátileté ženy, kterou na Silvestra loňského roku napadli Romové, nesouvisela s útokem. Souvislost vyvrátil odborný posudek, který si vyžádala policie.
Odborný posudek k úmrtí dvaašedesátileté ženy, která zemřela dva týdny po útoku Romů o silvestrovské noci, přinesl závěr, že její smrt s útokem nesouvisela. Potvrdil to děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.
Odborníci vydali definitivní posudek k úmrtí dvaašedesátileté ženy, která zemřela dva týdny po silvestrovském romském útoku ve Varnsdorfu. "Podle výsledků expertíz smrt ženy nesouvisela s útokem. Zemřela na přirozené příčiny,“ řekl Mediafaxu děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.
ČTĚTE TAKÉ:
Zmlácený Petr (15) k pochodu v Břeclavi: Každý Rom není špatný. Prosím, už žádné rvačky
Bližší informace k úmrtí však odmítl sdělit. Podle informací Mediafaxu měla žena trpět zhoubnou nemocí, to však Haňka odmítl komentovat.
PSALI JSME:
Žena, kterou Romové napadli ve Varnsdorfu, zemřela
Souvislost mezi ženinou smrtí a napadením už dříve vyvrátila soudní pitva, policisté si však nechali vypracovat ještě odborné lékařské expertízy.
Ženu, jejího manžela a jejich syna násilníci přepadli krátce po silvestrovské půlnoci v hotelu Sport, jež slouží jako ubytovna pro nepřizpůsobivé. Jeden z napadených byl po ambulantním ošetření propuštěn do domácího léčení, druhý skončil v nemocnici. Policie několik útočníků obvinila z ublížení na zdraví a výtržnictví, v jednom případě i s rasovým podtextem.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz