Zpravodajství

Záhadné zmizení Etana Patze policisté neobjasnili, sklep souseda jeho ostatky neskrýval

Newyorští vyšetřovatelé v neděli ukončili pátrání po chlapci, který zmizel před 33 roky. Tehdy šestiletý Etan Patz se ztratil v roce 1979 a stal se nejznámějším pohřešovaným dítětem v USA, jeho osud ale zůstal neobjasněn, informuje v pondělí agentura AFP.

"Pátrání po Patzovi v místě jeho zmizení skončilo bez nalezení přesvědčivých důkazů a stop," uvedl nejmenovaný člen vyšetřovacího týmu. "Vzorky z podezřelé skvrny na stěně nyní testují v laboratoři, ale nejedná se o významnou stopu. Také při kopání nebyly nalezeny žádné lidské ostatky," dodal zdroj agentury AFP.


Newyorská policie obnovila pátrání za pomoci FBI minulý týden v pátek.


Policisté za pomoci sbíječek začali kopat ve sklepě budovy v newyorské čtvrti SoHo, kolem které malý Etan chodil do školy. Domnívali se totiž, že by pod betonovou podlahou mohli najít Patzovy ostatky.

PSALI JSME:

Policie a FBI znovu pátrá po Etanu Patzovi. Už 33 let nikdo neví, kde je


Sklep o rozměrech 4 x 18 metrů dříve jako svou dílnu používal tesař Othniel Miller, který bydlel ve stejném domě jako Etan. Podle nové vyšetřovací teorie měl Miller chlapce zabít a pohřbít právě zde. Policisté proto pátrali po stopách krve.


Původním podezřelým byl Jose Ramos, dřívější pachatel podobných trestných činů. On ani nikdo jiný ale v případu nebyl nikdy obviněn. Policie vyšetřování uzavřela a Patze prohlásila za mrtvého.


Kauza ve své době pohnula celou americkou společností. Fotografie šestiletého blonďáčka obletěly celý New York. Vyšetřovatelé tehdy vůbec poprvé nechali podobiznu zmizelého natisknout i na krabice od mléka, aby oslovili co nejvíce možných svědků. Tato metoda se ve Spojených státech používá dodnes.


V roce 1983 vyhlásil prezident Ronald Reagan 25. květen, kdy Etan Patz zmizel, Národním dnem pohřešovaných dětí.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz