Zpravodajství

Opilý mladík se zaklínil hlavou v záchodě, zachránili ho těsně před smrtí

Životy dvou mužů zachránili během víkendu strážníci městské policie v Plzni. V prvním případě unikl smrti o vlásek opilý muž, který se hlavou zaklínil na toaletě restaurace a zůstal v bezvědomí, podruhé zachránili strážníci muže, který si ustlal na kolejích.

Drama se odehrálo v jedné z plzeňských restaurací. "Provozní našel v neděli nad ránem na pánských toaletách opilého dvaadvacetiletého muže. Doslova na poslední chvíli mu pomohli přivolaní strážníci, muž byl v bezvědomí, zaklíněný hlavou mezi zdí a pisoárem, se zakrváceným obličejem a nedýchal," popsala mluvčí městské policie Jana Pumžanová.


Zraněného se podařilo strážníkům vyprostit. Okamžitě mu zprůchodnili dýchací cesty a obnovili jeho dýchání. K dalšímu ošetření si ho převzali záchranáři do nemocnice.

ČTĚTE TAKÉ:

Muž se zasekl v okně a zemřel


Jen o vlásek unikl jisté smrti i další opilec. Ten si lehl do kolejiště nedaleko železničního přejezdu v Samaritské ulici. Naštěstí si jej všimla hlídka městské policie, která tudy právě projížděla. Strážníci okamžitě vyběhli muži na pomoc.


"Zjistili, že leží horní částí těla na kolejích a nevnímá své okolí. Hlídka jej proto zvedla a odtáhla do bezpečné vzdálenosti od kolejí. V tu chvíli se rozeznělo výstražné znamení signalizačního zařízení, které upozorňovalo na blížící se vlak, a spustily se závory. Právě ve chvíli, kdy strážníci muže pokládali na zem, projel místem vlak," řekla Pužmanová s tím, že opilec skončil na záchytce.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz