Zpravodajství

Nečas má jen těsnou většinu. Dva poslance vyšetřuje policie!

Nečas má jen těsnou většinu. Dva poslance vyšetřuje policie!
Zdroj: Mediafax

Policie prošetřuje podezřelé transakce v pardubickém dostihovém spolku. V souvislosti s nimi vyšetřuje i poslance VV Miroslava Petráně. Protikorupční policie navíc požádala i o vydání Otty Chaloupky (VV), kterého podezřívá z přijetí úplatku.

Poslance Věcí veřejných Miroslava Petráně vyšetřuje policie. Jak uvedla úterní MF DNES, jde o machinace v pardubickém dostihovém spolku, kde byl Petráň předsedou představenstva.

Údajné machinace v dostihovém spolu vyšetřuje policie už více než rok. Ačkoli přitom prověřuje řadu trestních oznámení, podle listu zatím nejsou informace, že by Petráně policie z něčeho vinila.

"Mohu potvrdit, že už jsem byl na výslechu. Ničeho jsem se nedopustil a jsem ochoten vše vysvětlit," řekl deníku Petráň.


ČTĚTE TAKÉ:

Kateřina Klasnová (VV) rezignovala na funkci místopředsedkyně Sněmovny

Podle MF DNES se policisté v pardubickém dostihovém spolku zabývají podezřelými transkacemi, tzv. narovnáváním faktur, při nichž spolek přišel o statisícové částky, které skončily například na Seychelách.

Zdroj: Mediafax

Na podivné hospodření upozornila účetní spolku Hana Jarolímová. Petráňovi předala dopis, v němž machinace přesně popsala. Poslanec nereagoval a naopak tvrdí, že vinna je účetní.

Petráň v pondělí potvrdil, že zůstane v poslaneckém klubu VV, ale podpoří vládu Petra Nečase (ODS).

Imunitní výbor projedná vydání Otty Chaloupky (VV)

Protikorupční policie zažádala Poslaneckou sněmovnu o vydání poslance Otty Chaloupky  (VV) kvůli trestnímu stíhání pro zločin za přijetí úplatku. Mediafax o tom v pondělí informovala Vendula Fižová z tiskového odboru parlamentu.

Mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej žádost o vydání Chaloupky Mediafaxu potvrdil s tím, že se jedná o případ, kterým se policie zabývá na základě trestního oznámení, jež na Chaloupku loni podal jeho tehdejší asistent Vratislav Vařejka.

ČTĚTE TAKÉ:

Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Chaloupky! Kvůli úplatkům

Asistent v oznámení uvedl, že musel poslanci Chaloupkovi odevzdávat část své výplaty. Jak loni v dubnu prohlásil, musel mu každý měsíc vracet ze své výplaty 20 000 korun. Dokazovat to údajně mají tajné nahrávky, které si měl Vařejka pořídit.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz