Liberečtí kriminalisté se od 19. dubna intenzivně zabývali případem dívky, kterou měli obstoupit tři neznámí pachatelé a pořezat ji žiletkou. Vyšetřování ukázalo, že si dívka vše vymyslela.
Patnáctiletá dívka tvrdila, že ji v ulici Na Bídě obstoupili tři neznámí muži a chtěli po ní peníze nebo jídlo. Když jim sdělila, že u sebe nic nemá, zatáhli ji k jednomu z panelových domů a prohledali ji. Pak ji chytili a pořezali žiletkou po celém těle a utekli. Dívka skončila v péči lékařů.
PSALI JSME:
V Liberci našli pořezanou dívku (15)! Zloději se jí pomstili za to, že u sebe neměla peníze
Už s ohledem na věk dívky a závažnost jednání neznámých pachatelů byl tento případ pro kriminalisty velkou prioritou a u občanů Liberce, zejména rodičů, vyvolal paniku. Obraceli se na policii s celou řadou dotazů, zejména s ohledem na bezpečnost svých dětí.
Po několika dnech vyšetřování se kriminalistům podařilo případ objasnit. Jak se i následně sama dívka doznala, neexistují žádní tři pachatelé a rovněž k žádnému přepadení nedošlo. Dívka se pořezala sama a všechno si vymyslela. Tímto zoufalým činem podle svých slov reagovala na situaci v rodině.
Podívejte se na reportáž TV Nova, která informovala o údajném útoku:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz