Zpravodajství

Žena z Ostravy z lásky zpronevěřila 17 milionů! Vše odevzdala příteli

Žena zpronevěřila 17 milionů korun, které předávala svému příteli. Ani ten se policejnímu stíhání nevyhne. Žena nejspíš kradla kvůli silné citové vazbě k příteli.

Moravskoslezští kriminalisté prověřují zpronevěru 17 milionů korun. Peníze měla zaměstnankyně soukromé firmy předávat svému příteli, kterého si našla přes inzerát, informovala ve středu mluvčí krajské policie Soňa Štětínská.

Policisté obvinili 35letou ženu z Ostravy ze zpronevěry. "Paní zpronevěřila ve firmě, ve které byla zaměstnána, přes 17 milionů korun. Peníze dávala svému známému, k němuž měla silnou citovou vazbu. Její o rok starší přítel z Opavska tak čelí trestnímu stíhání pro návod ke zpronevěře. Případ vyšel najevo koncem minulého roku, když se žena přišla sama udat," řekla mluvčí a dodala, že obviněným hrozí podle zákona trest odnětí svobody na pět až deset let.

Žena podle mluvčí zpočátku policii nechtěla přímo přiznat, kde peníze skočily. "Kriminalisté se ale dopátrali se pravdy. Paní se v polovině roku 2006 seznámila na základě inzerátu, prostřednictvím kterého hledala životního partnera, s o rok starším mužem. Pán s ní navázal vztah a při každé příležitosti a schůzce ubezpečoval, že je svobodný a velmi mu na ní záleží. Paní mu uvěřila. Muž, který byl však ženatý, poté využíval její silné citové vazby a v úmyslu obohatit se, žádal ji opakovaně o poskytování půjček. Peníze potřeboval údajně pro jejich společnou budoucnost a investování," uvedla Štětínská.


ČTĚTE TAKÉ:

ZPRONEVĚRA! Manželé NAKRADLI 36 milionů. Podváděli s nemovitostmi

Zpočátku partnerovi žena dávala své peníze. "Pak jí ale došly a nezbylo, než vymyslet jiný zdroj příjmů. Muž svou „milou“ přesvědčil, že jakožto zaměstnankyně soukromé společnosti může z titulu své funkce nejen peníze zpronevěřit, ale také zcizení zakrýt v účetnictví. Jelikož vedení firmy paní důvěřovalo, od poloviny roku 2008 po dobu dvou let se jí podařilo převést na svůj účet zhruba 17 milionů z firemních peněz. Ty vybírala a předávala svému příteli," konstatovala mluvčí.

Obviněnou ženu policie stíhá na svobodě, jejího ženatého přítele vazebně. "Před pár lety byl odsouzen za obdobný skutek. I tehdy se seznámil s jistou paní, navázal s ní osobní vztah a vylákal několik desítek tisíc korun, které i přes sliby nevrátil. Seznámení proběhlo v podstatě v době, kdy se zkontaktoval s „naší“ obviněnou," dodala mluvčí.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz