Zpravodajství

Lékařům chodí podivné korupční dopisy, varuje lékárnická komora

Lékaři dostávají podle České lékárnické komory (ČLnK) podezřelé dopisy s korupčními nabídkami. Pod dopisy jsou podepsány lékárny Dr.Max, sdělil ve středu agentuře Mediafax mluvčí komory Aleš Krebs.

"Lékařům jsou v těchto dnech doručovány dopisy s korupční nabídkou. Pod dopisy jsou podepsány lékárny Dr.Max, ačkoliv v České republice neexistuje žádný subjekt tohoto názvu. Lze se pouze domýšlet, že pravým původcem těchto dopisů je společnost Česká lékárna a.s.," stojí v prohlášení České lékárnické komory.
 

Komora varuje lékaře před využitím nabídky, která se v dopisech skrývá. "Takovou nabídku nelze z mého pohledu charakterizovat jinak, než jako evidentní porušení stavovských předpisů lékárníků i lékařů. Dohoda lékárny s lékařem, aby lékař za úplatek přiměl pacienty navštívit konkrétní lékárnu, je nepřijatelná. Ani lékárník a ani lékař nemají právo kvůli svému prospěchu upřít pacientovi svobodnou volbu lékárny, kterou považuje za nejlepší,“ říká prezident lékárnické komory Lubomír Chudoba.
 

Součástí dopisu lékařům jsou podle ČLnK také další výhody vyvolávající falešný dojem, že jich lze dosáhnout jen v lékárnách Dr.Max. Zejména má jít o profesionální a individuální přístup k pacientům a kontinuálně edukovaný odborný personál.

ČTĚTE TAKÉ:
Když oběhnete lékárny, ušetříte! Ceny se totiž výrazně liší! VELKÉ SROVNÁNÍ

 

V dopise je také zmíněn tzv. běžný doplatek za určité léky v ostatních lékárnách, který je údajně vždy vyšší, než doplatek v lékárnách Dr.Max. "Ve skutečnosti však bývá situace zcela odlišná. Doplatky jsou v mnoha lékárnách na stejné nebo dokonce nižší úrovni i bez jakýchkoli věrnostních karet. Zmíněný seznam je tedy způsobilý diskreditovat v očích veřejnosti všechny ostatní lékárny jako cenově méně výhodné,“ dodává Chudoba s tím, že se opět ukazuje, že by měly být doplatky u léků hrazených z prostředků veřejného zdravotního pojištění stejné ve všech lékárnách, což potvrzují i opakované průzkumy mezi pacienty.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz