Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek, který v červnu opustí nejvyšší armádní post, míří do diplomacie.
Vlastimil Picek se ujme vedení jedné z českých ambasád. Informaci potvrdil serveru Aktuálně.cz ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.
"Myslím, že by byl vhodný kandidát, byl voják i diplomat," uvedl pro server ministr a vicepremiér vlády. Na dotaz, zda o Pickově angažmá uvažuje, odpověděl: "Ano, ještě nevím kde."
ČTĚTE TAKÉ:
Letoun s náčelníkem Pickem musel nouzově přistát v Ruzyni
Na rozdíl od náměstka ministra obrany Jiřího Šedivého, který zůstane i ve svém diplomatickém angažmá u armádních záležitostí - bude totiž velvyslancem při NATO, se Picek má zřejmě stát "běžným" ambasadorem. Podle zdroje blízkého diplomacii se mluví o tom, že by se Picek stal velvyslancem ve Slovinsku. Tam je ale současný ambasador teprve třetím rokem. Obvyklá doba střídání velvyslanců je čtyři roky.
Schwarzenberg v rozhovoru Aktuálně.cz také poprvé potvrdil informaci, že novým českým velvyslancem v EU bude diplomat a současný šéf české mise při NATO Martin Povejšil.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz