APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Strážníci našli pod stromem opilé dítě! Chlapec skončil v nemocnici

Neuvěřitelný pohled se naskytl strážníkům, kteří v úterý po půlnoci procházeli Třebíčí. Na sídlišti pod stromem našli dvanáctiletého chlapce, který byl opilý úplně namol.

Chlapec ležel pod stromem v Telečské ulici nedaleko panelového domu. Poté, co ho trochu probrali a donutili dýchnout do přístroje, naměřili mu hodnotu 0,61 promile alkoholu.
 

"Strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která dvanáctiletého opilého chlapce převezla do nemocnice, kde byl hospitalizován. Vyrozuměli rodiče a událost také oznámili zástupcům sociálně právní ochrany dětí," upřesnila mluvčí policie Jana Kroutilová.
 

Případ policisté vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. S největší pravděpodobností se chlapec opil do němoty při pálení čarodějnic a nemá tak nic společného s hrou, o níž TN.cz také informovalo. Šíří se světem a její závěr je velmi podobný situaci, v níž strážníci chlapce našli. Jde o studentskou zvráceně recesistickou hru na "mrtvého brouka". Studenti při ní pijí alkohol na stromě tak dlouho, až z něj spadnou.
 

PSALI JSME:
Zvratky, střepy a moč. Znáte hru na "mrtvého brouka"?

 

O opilce nebyla v Třebíči zmiňovanou noc nouze. Dalšího opilého muže policisté nalezli týž den v podvečer v jihlavské Okružní ulici. V lesoparku v blízkosti frekventované silnice ležel nehybně třiadvacetiletý muž. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,61 promile alkoholu. Muž komunikoval zmateně a nebyl schopen samostatné chůze. Skončil proto na záchytce.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz