Zpravodajství

Neonacisté z Bavorska v Česku trénovali střelbu na "lidské" terče

Bavorští neonacisté ze skupiny Jagdstaffel D.S.T. jezdili do České republiky trénovat střelbu. Používali při tom i terče ve tvaru lidských těl. Odhalila to německá policie, která neonacisty dlouhodobě sledovala.

Čtvrtek nebyl pro německé neonacisty dobrým dnem. Policie proti nim rozjela dlouho připravovanou a rozsáhlou razii, které se účastnily tři stovky policistů.
 

Zátahů a domovních prohlídek bylo celkem 31. Policisté se při nich zaměřili na skupinu Jagdstaffel D.S.T. a nemířili naslepo. Členům skupiny zabavili 5800 předmětů – střelné zbraně, munici, nože či boxery.
 

Bavorští policisté teď vyšetřují devatenáct lidí z neonacistické organizace. Všichni jsou poměrně mladí, je jim mezi 20 až 33 roky. Přesto mají už mnozí z nich u policie nejrůznější záznamy pro násilné trestné činy či nedovolené držení zbraní.
 

Vyšetřovatelé skupinu podezřívají mimo jiné z toho, že udržuje kontakty s ultrapravicovou organizací Freies Netz Süd. Policisté neonacisty při raziích zadrželi a po výslechu pak propustili na svobodu.

ČTĚTE TAKÉ:
Zpěvák oslavující neonacistické vrahy půjde před soud

 

Podle Susanny Tausendfreundové, mluvčí strany Zelených v bavorském zemském sněmu, je organizace Jagdstaffel D.S.T. nebezpečná. Svědčí o tom podle jejích slov i cesty jejích členů do České republiky, kde trénovali střelbu.
 

Při ní používali terče v podobě lidských postav. Jejich "tréninkové" výlety do Česka potvrdil i mnichovský policejní viceprezident Robert Kopp.

PSALI JSME:
V Německu provedli zátah na nácky! Policie zabavila zbraně, munici i drogy!

 

Skupinu Jagdstaffel, kterou v roce 2009 založili členové skinheadské komunity, policie už dva roky sleduje a od konce roku 2011 její členy vyšetřuje.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz