Zpravodajství

Vandal v Olomouci pomaloval sousoší a dopsal nápis "Promiň"

Sousoší na Jánského ulici v Olomouci poničil neznámý vandal, když ho pomaloval růžovou barvou.

Neznámý darebák natřel sousoší barvou v úterý v noci, někdy před jednou hodinou ranní.

"Sochám pomaloval růžovou barvou nohy, ruce, krk a obličej. Z boční strany sousoší napsal vandal zelenou barvou nápis „Promiň“. Škoda zatím nebyla vyčíslena," řekl olomoucký policejní mluvčí Petr Čunderle.

ČTĚTE TAKÉ:

VANDALISMUS! Sprejeři zničili KAPLICKÉHO BLOB!


Jestli byl nápis Promiň napsán jako omluva za pomalování sousoší není jasné, jisté ale naopak je, že za poškození cizí věci hrozí vandalovi až jeden rok vězení.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz