APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Dopadený pašerák chtěl ukousnout ještěrce hlavu, aby dokázal, že je to svačina

Svérázné vysvětlení nabídl německým celníkům pašerák exotických plazů. Když ho odhalili a dopadli, tvrdil jim, že ještěrky má k jídlu. Na důkaz toho chtěl jedné zaživa ukousnout hlavu.

Pašerák se pokusil převézt z Ománu do Německa 49 živých ještěrek. Pro svůj pokus si vybral mnichovské letiště. A s nějakou krycí legendou nebo promyšleným scénářem si hlavu nědělal.
 

Když se osmadvacetiletého muže celníci zeptali, co má v kufru, odpověděl lakonicky, že pouze potraviny. To se celníkům nezdálo a zavazadlo otevřeli. K jejich překvapení tam nebyly řízky s chlebem nebo sendviče, ale téměř padesátka ještěrek - 31 trnorepů afrických a 18 gekonů uložených v  plátěných sáčcích.
 

Povedený pašerák se ale tímto odhalením nenechal nijak vyvést z míry. "Připravím si je k jídlu," vysvětloval překvapeným celníkům. A aby svým slovům dodal na váze a důrazu, hned se chystal jedné z ještěrek ukousnout hlavu.

ČTĚTE TAKÉ:
HRŮZA: Ze vzácných ještěrek udělali pašeráci VÝPLŇ DO PLYŠÁKŮ!

 

V pojídání ještěrek celníci pašerákovi samozřejmě zabránili a zvířata předali veterináři. Jak informuje server deníku Bild, svérázné vysvětlení nelegálního dovozu exotických ještěrek u celníků neuspělo. Pašerákovi hrozí pokuta v řádu desítek tisíc eur.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz