Zpravodajství

Chlapce zasáhl blesk přímo do ramene. Přežil zázrakem

Před devíti dny Lukáše Bitmana zasáhl blesk. Kdyby neměl pořádnou dávku štěstí, teď by mu strojili pohřeb. Je sice popálený, ale přežije bez následků.

Lukášův život mohl skončit v jeho čtrnácti letech. Počátkem května ho u rybníku zasáhl blesk. Od té doby se léčí na klinice popálenin v pražské vinohradské nemocnici. Z nejhoršího je ale už venku. Přeložili ho z jednotky intenzivní péče na oddělení, kde si léčí už "jen“ popáleniny.

PSALI JSME:
Čtrnáctiletého školáka zasáhl blesk uprostřed Českého ráje

 

Právě tam poskytl Lukáš TV Nova exkluzivní rozhovor. "My jsme se byli projít a chytla nás bouřka. Chvilku jsme seděli a pak jsme šli chytat k rybníku žáby. Já jsem vylezl na zlomený strom, chytl se druhého a pak už si nic nepamatuju – pak asi přišla ta rána,“ popisuje, co předcházelo úderu blesku.
 

Říkejme tomu štěstí, náhoda nebo třeba osud – po zásahu bleskem totiž na místě umírá přes 80 procent lidí. Lukáš se však 5. května zařadil mezi pár vyvolených, kteří přežili. "Jsem popálenej na nohách, na rameni a na boku, tam nejvíc. Do ramene to prej bylo přímo – mám obrovskou kliku,“ přiznává Lukáš.

ČTĚTE TAKÉ:
Muže zasáhl blesk - dvakrát. Zachránil ho "deštníkový klobouk"

 

Do nemocnice ho ve vážném stavu převážel vrtulník. O jeho život pak lékaři bojovali několik hodin. Byl popálený na čtvrtině těla. Popáleniny byly druhého povrchového i hlubokého stupně.
 

Teď už je Lukáš z nejhoršího venku. V nemocnici si pobyde ještě několik týdnů. Dobrou zprávou je, že odcházet bude bez vážnějších trvalejších následků.

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz