Zpravodajství

Tesco musí stáhnout nebezpečnou zmrzlinu

Tesco musí stáhnout nebezpečnou zmrzlinu
Tesco zmrzlina Zdroj: TN.cz

Řetězec prodává polskou zmrzlinu, která obsahuje desetkrát více arašídů, než je uvedeno na obalu. Pro alergiky představuje obrovské nebezpečí a potravinářská inspekce ji nařídila ihned stáhnout z prodeje.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila obchodnímu řetězci Tesco, aby okamžitě stáhnul z oběhu mražený krém s názvem Almond původem z Polska. Jedná se o vanilkovou zmrzlinu s mléčnou čokoládou a mandlemi.
 

Zmrzlina totiž měla uvedeno na obalu, že "může obsahovat stopové množství jiných suchých skořápkových plodů a arašídů“, obsahovala jich ale několikanásobně víc.

ČTĚTE TAKÉ:

Obchodníci jsou nepoučitelní. Inspekce našla další závadné potraviny
 

"Laboratorní analýza prokázala přítomnost arašídů v množství, které desetinásobně překračuje akceptovatelnou míru pro stopový výskyt. Arašídy jsou významným alergenem a nevědomé požití alergikem může způsobit závažné zdravotní problémy," vysvětlil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
 

Podle něj není zboží bezpečné a v současnosti je stahované z obchodů. Do České republiky se zmrzliny dostalo přes 18 tisíc kusů a má trvanlivost do 28. června 2013. "Stejný výrobek značky Tesco nevyhověl ve shodném parametru už loni. Analýza tehdy prokázala množství arašídů ještě pětkrát vyšší než letos," dodal mluvčí
 

hel, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz