Zpravodajství

Tesco musí stáhnout nebezpečnou zmrzlinu

Tesco musí stáhnout nebezpečnou zmrzlinu
Zdroj: TN.cz

Řetězec prodává polskou zmrzlinu, která obsahuje desetkrát více arašídů, než je uvedeno na obalu. Pro alergiky představuje obrovské nebezpečí a potravinářská inspekce ji nařídila ihned stáhnout z prodeje.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila obchodnímu řetězci Tesco, aby okamžitě stáhnul z oběhu mražený krém s názvem Almond původem z Polska. Jedná se o vanilkovou zmrzlinu s mléčnou čokoládou a mandlemi.
 

Zmrzlina totiž měla uvedeno na obalu, že "může obsahovat stopové množství jiných suchých skořápkových plodů a arašídů“, obsahovala jich ale několikanásobně víc.

ČTĚTE TAKÉ:

Obchodníci jsou nepoučitelní. Inspekce našla další závadné potraviny
 

"Laboratorní analýza prokázala přítomnost arašídů v množství, které desetinásobně překračuje akceptovatelnou míru pro stopový výskyt. Arašídy jsou významným alergenem a nevědomé požití alergikem může způsobit závažné zdravotní problémy," vysvětlil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
 

Podle něj není zboží bezpečné a v současnosti je stahované z obchodů. Do České republiky se zmrzliny dostalo přes 18 tisíc kusů a má trvanlivost do 28. června 2013. "Stejný výrobek značky Tesco nevyhověl ve shodném parametru už loni. Analýza tehdy prokázala množství arašídů ještě pětkrát vyšší než letos," dodal mluvčí
 

hel, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz