Zpravodajství

Ředitel CERMATu radí co udělat, když vám maturita unikla jen o chlup

Ředitel CERMATu radí co udělat, když vám maturita unikla jen o chlup
Zdroj: Mediafax

Utekla vám zkouška z dospělosti třeba jen o půl bodu? Ředitel CERMATu Pavel Zelený čtenářům tn.cz mimo jiné poradil, jak podat odvolání.

Hostem ON-LINE rozhovoru byl ředitel CERMATu Pavel Zelený. Mimo jiné přiznal, že v testech byly chyby, anuloval je ale nebudou.

PSALI JSME:

U maturit propadlo 6,2 % studentů, zhoršili se v matematice. ZKUSTE SI TESTY

Neuspělo vaši dítě jen o chlup u státní maturity? Pavel Zelezný poradil, jak se můžete odvolat. "Žádost o přezkoumání výsledku didaktického testu se podává Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, a to písemně. Učiňte tak obratem, tj. nejlépe zítra. Podání musí samozřejmě učinit Vaše dcera nejlépe doporučenou poštou. Musí logicky uvést svoje jméno a školu, na které maturovala, nejlépe pak ještě své identifikační číslo. A do textu napište,z jakých důvodů chcete, aby byl výsledek přezkoumán (např. pochybnosti o tom, že je správně vyhodnocena ta která úloha),“ napsal čtenářce tn.cz


Podívejte se i na další odpovědi Pavla Zeleného:

Rozhovor

V testech státních maturit podle něj byly chyby. Uvedl, že chybu objevila komise u devíti úloh z patnácti set. Jedna z těchto úloh se vyskytla v testu z českého jazyka v základní úrovni, další v testu z češtiny v úrovni vyšší.

Dvě problematické úlohy pak byly v angličtině základní úrovně, jedna v angličtině úrovně vyšší a jedna v ruštině. Další problematické úlohy se objevily v testech z nepovinných předmětů.

kos, tn.cz / muf
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz