Zpravodajství

Muž sražený autem na tuningovém srazu: V poslední chvíli jsem nadskočil, to mě zachránilo

V sobotu se na tuningovém srazu u Loun odehrálo neštěstí, když během závodů speciálních aut jedno vlétlo mezi diváky. Byli zraněni čtyři lidé.

Nehoda se odehrála během takzvaných "sprintů", kdy na dráze soupeří dva vozy účastníků tuningového srazu. Do osudné rozjížďky nastoupil Ford Focus RS proti speciálu Cobra 427. A právě druhý jmenovaný vůz tragédii způsobil. Viníka nehody má podle informací TV Nova policie označit už zítra, jeho totožnost už podle všeho zná. Pravděpodobně bude obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Podívejte se na rozhovor s mužem, který řídil vražedné auto, v reportáži:

Řidič vozidla, které vjelo do diváků, je spolumajitelem jednoho pražského kasína. Také je členem Svazu automobilového motorsprintu a přezdívá se mu Kobraman.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z MÍSTA NEHODY

Nepovedený závod má na svém kontě čtyři zraněné a je nutno říct, že je doslova zázrak, že nikdo nepřišel o život. Zranění byli sanitkami a vrtulníkem převezeni do nemocnic ve Slaném a Praze. Reportérům televize Nova se podařilo promluvit s mužem, kterého vůz zasáhl. Ten řekl, že auto do poslední chvíle vůbec neviděl. Pak už prý bylo pozdě se mu vyhnout, tak alespoň nadskočil.

Podle svědků měl vůz Cobra, který stojí v tuningové úpravě necelý milion korun, už od startu problémy. Nejdřív dostal první smyk, pak druhý, následně ťuknul do fordu a vlétl přímo do lidí. "Nevím přesně, kolik lidí bylo zraněno, všichni se na to místo najednou seběhli. Vím ale o malé holčičce, která měla poraněnou hlavu. Sanitka ji odvezla do nemocnice," napsal  jeden z účastníků tuningového srazu do diskuze o havárii.
 

FOTOGRAFIE ÚČASTNÍKŮ SRAZU PŘÍMO Z NEHODY


 

Podle dalších svědectví byl dalším zraněným muž, pro kterého zhruba po 20 minutách přiletěl vrtulník.


 

Na fanouškovském fóru se téma nehody samozřejmě probíralo ze všech stran. A v drtivé většině se diskutující shodli na tom, že za nehodu může řidič Cobry, který zkrátka nezvládl lehký, ale velmi silný vůz s náhonem na zadní kola. Kritika ale pochopitelně mířila také směrem k pořadatelům, podle některých lidí nebylo zabezpečení dostatečné.VIDEO: ROZHOVOR SE ZRANĚNÝM MUŽEM:

 

Vyšetřovatelé nyní budou zjišťovat, jak měl organizátor akce zajištěnou pořadatelskou službu. "I kdyby lidé vstoupili tam, kam neměli, pořadatelská služba je musí vykázat na bezpečná místa, od toho tam je. Vyšetřovatelé budou také zjišťovat, jak daleko od závodní trati byla divácká místa," řekla mluvčí policie.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:


 

Prokletý tuningový sraz?
 

Cestou ze stejného tuningového srazu se v loňském roce stala tragická dopravní nehoda, která skončila smrtí. Dva řidiči rychlých vozů vracející se ze srazu závodili a způsobily tragickou nehodu. "Řidiči se vzájemně riskantně předjížděli a ohrozili protijedoucí vozidlo značky Renault Twingo, v němž cestovali muž a žena," popsala tehdy policejní mluvčí Michaela Nováková. Řidič renaultu tehdy strhl řízení, aby se vyhnul čelnímu střetu a jeho vozidlo skončilo na přilehlé stráni na střeše. Viníci z místa nehody ujeli. Oba těžce zraněné záchranáři převezli do pražských nemocnic. Řidič svým zraněním podlehl, jeho spolujezdkyně přežila. V jednom z rychlých sporťáků jel tehdy zastupitel za ODS Tomáš Vavřinec. Policie ho ale neshledala vinným. Obviněný byl řidič druhého vozu, který byl ruské národnosti.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz