Při sestupu z nejvyšší hory světa zahynuli tři horolezci. Další dva se pohřešují.
Tři horolezci zemřeli při sestupu z nejvyšší hory světa Mount Everest. Dva další se pohřešují, informuje v pondělí server USA Today.
V pátek a v sobotu ráno měli horolezci dobré počasí na výstup. V sobotu odpoledne se ale podmínky zhoršily. Horolezci zemřeli při sestupu po dosažení vrcholu.
ČTĚTE TAKÉ:
Horolezec Jaroš pokořil Annapurnu a z osmitisícových hor už mu chybí jediná
Nepálské úřady oznámily, že zemřeli jednašedesátiletý lékař z Německa Eberhard Schaaf, v Nepálu narozený Kanaďan Shriya Shah a Korejec. Jeho jméno nezveřejnily. Německý horolezec zřejmě měl výškovou nemoc.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz