Zpravodajství

Strauss-Kahn mě s dalšími muži znásilnil na večírku, říká prostitutka

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn čelí dalšímu obvinění ze sexuálního násilí. V tomto případě je obviněn z účasti na skupinovém znásilnění.

Francouzská prokuratura dnes zahájila předběžné vyšetřování obvinění, podle něhož se měl bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn účastnit skupinového znásilnění. Informuje o tom agentura AFP.
 

Informace o obvinění se objevily na začátku května. Prokuratura v Lille tehdy uvedla, že má k dispozici svědectví o skupinovém znásilnění, kterého se měl Strauss-Kahn dopustit se třemi dalšími muži na večírku ve Washingtonu.
 

Násilí se muži měli dopustit na belgické prostitutce na večírku ve washingtonském hotelu v prosinci 2010. Žena ve svém svědectví uvedla, že byla Straussem-Kahnem a dalšími muži donucena k sexu proti své vůli. Další prostitutka toto její tvrzení potvrdila.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Chlípník Strauss-Kahn je opět volný! Zaplatil kauci 2,46 milionu korun

 

Strauss-Kahn ovšem v prohlášení, které na začátku května předložili jeho právníci, "absolutně protestuje, že by spáchal byť jen nejmenší akt násilí jakékoli povahy".
 

Kariéra Dominiqua Strausse-Kahna "zhasla" 14. května loňského roku, když ho americká policie zadržela poté, co ho pokojská z newyorského hotelu Sofitel Nafissatou Diallová obvinila z pokusu o znásilnění. Francouz přiznal, že sex s pokojskou měl. Vše se ale odehrálo dobrovolně a bez násilí.
 

Žalobu za znásilnění proti Straussi-Kahnovi newyorská prokuratura stáhla poté, co výpovědi pokojské označila za nevěrohodné.
 

cob, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz