Zpravodajství

DPP: Opravíme pražskou zastávku a za měsíc ji zbouráme

DPP: Opravíme pražskou zastávku a za měsíc ji zbouráme
Autobusová zastávka. Ilustrační foto |

Dopravní podnik se chová zmateně a vyhazuje peníze z okna. Chystá opravu oblouku u pražské zastávky, kterou za měsíc zbourá v rámci letní výluky.

Havarijní stav části tramvajové trati v Praze donutí dopravní podnik opravit oblouk u zastávky Na Padesátém. Oblouk paradoxně opraví pouze na jeden měsíc, aby se v rámci letní výluky zboural, uvedl v pondělí šéf Odborového sdružení pracovníků elektrických drah a autobusové dopravy Vratislav Feigel.

"Zásadní opravu vyžaduje oblouk u zastávky Na Padesátém, kde Dopravní podnik hl. m. Prahy řadu měsíců úspěšně udržuje havarijní stav tratě tak, že došlo k rozpadu oblouku a poškození kolejnic do stavu nesjízdnosti," napsal Feigel. Pražany tak čeká několikadenní neplánovaná výluka v tramvajovém provozu, a to v úseku Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař.

ČTĚTE TAKÉ:

Další tunel v dopravním podniku? Zmizelo 100 milionů!

Odboráři tvrdí, že provoz se přeruší proto, že dopravní podnik nechal situaci zajít příliš daleko a trať opravuje pozdě. "S opravou se otálelo tak dlouho, až se oblouk paradoxně opraví pouze na jeden měsíc, aby v rámci letní výluky od 30. června do 12. září 2012 se zboural a při rekonstrukci trati nahradil zcela novou konstrukcí," upozorňují odbory.

Dopravní podnik se ale vyjádření odborářů ohradil, snaží se prý "přiživit" na oznámené opravě trati. "Nově OSPEA ústy svého předsedy označuje trať do Hostivaře za ty v havarijním stavu, ačkoli ještě před dvěma týdny je mezi tyto tratě ve svém prohlášení nezařazoval. Nyní, po veřejném oznámení dopravního podniku o přerušení provozu do Hostivaře, znovu 'přehodnocuje' své názory," uvedla v reakci na prohlášení odborů mluvčí dopravního podniku Monika Lojínová.

Podle té není ani pravda, že v oblouku u zastávky Na Padesátém chystá dopravní podnik v současné chvíli zásadní opravu na jeden měsíc. "Oblouk žádnou zásadní opravou jeden měsíc před plánovanou rekonstrukcí neprojde, jeho výměna bude provedena v rámci celkové rekonstrukce tramvajové trati, která proběhne od konce června do poloviny září," dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Třetina popraskaných podvozků metra se nedá opravit, zjistil dopravní podnik

Dopravní podnik se ohradil i proti tvrzení, že oblouk se udržuje řadu měsíců v havarijním stavu, prý je to systémová závada použité technologie "kdysi převzaté z tehdejší Maďarské lidové republiky". "Jelikož i na jiných místech dochází k obdobným jevům, je nyní naplánována řádná a oznámená rekonstrukce tramvajové trati do Hostivaře, a to s využitím nové a vhodnější technologie," uzavřela mluvčí.

Dopravní podnik ale přiznal, že k opravě skutečně přistoupil a vydal podrobný rozpis změn tras dotčených tramvají. "Linka 7 bude ve směru od Radlické ukončena na Kubánském náměstí, linka 16 bude ve směru z Kotlářky, odkloněna ze zastávky Biskupova přes zastávky Palmovka, Nádraží Vysočany, Kolbenova a Hloubětín na Lehovec, kde bude ukončena, linka 19 bude zrušena," informovala mluvčí. Oprava se dotkne také linky 22, která ve směru od Bílé Hory skončí v zastávce Nádraží Strašnice. Linky 26 a 51 budou ve směru od Divoké Šárky ze zastávky Vozovna Strašnice odkloněny přes zastávky Solidarita, Černokostelecká a Depo Hostivař do zastávky Ústřední dílny Dopravního podniku, kde budou ukončeny.

Linky 57 a 59 budou ve směru z centra ukončeny v zastávce Nádraží Strašnice. "V trase Nádraží Hostivař – Strašnická bude zavedena náhradní autobusová doprava X-22 a v trase Strašnická – Průběžná – Vozovna Strašnice bude zavedena náhradní autobusová doprava X-26," uzavřela Lojínová.

tn.cz / mediafax / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz