Zpravodajství

Za pobodání vychovatelky a únos holčičky (6) jí hrozí 18 let

Jako pokus o vraždu hodnotí policie včerejší pobodání vychovatelky havířovské školy. Zadržené ženě, která útok spáchala, hrozí až 18 let vězení.

Policie hodnotí včerejší pobodání vychovatelky havířovské školy jako pokus o vraždu. Zadržené ženě (24) z Havířova, která si navíc vzala jako rukojmí šestiletou holčičku, hrozí až 18 let vězení. Policie ji zatím nevyslechla, jak dnes informovala krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.
 

"Tento případ je zcela výjimečný. Pracovnice školy ve chvíli ohrožení zareagovala tak, že se snažila dítě bránit svým tělem a utrpěla vážná zranění. Zadržená žena měla u sebe různé útočné zbraně. V úmyslu vymoci si výhodu zaútočila nožem na pracovnici školy, pak si jako rukojmí vzala nezletilou dívku," uvedla mluvčí.
 

Vyjednávání s pachatelkou, která se zavřela s rukojmí v místnosti školy, bylo podle mluvčí náročné. "Zpočátku byla velmi agresivní a nepřístupná. Vyjednávání trvalo zhruba hodinu, policistům se podařilo navázat kontakt nejen s pachatelkou, ale i s dívkou," popsala mluvčí.
 

PSALI JSME:
Žena si vzala dítě jako rukojmí, zasahovala jednotka rychlého nasazení

 

"Policisté zásahové jednotky vnikli ve vhodnou chvíli za použití výbušky do prostor, kde byla žena a dítě. Útočnici zadrželi a dívku předali lékařům, nikoli však kvůli zranění, ale z kvůli náročnosti prožité situace z hlediska její psychiky," konstatovala mluvčí.
 

Případ si včera odpoledne převzali krajští kriminalisté, kteří celou událost prověřují ve spolupráci s kolegy z územního odboru Karviná.
 

"Zadržená žena byla s ohledem na aktuální psychický stav převezena na specializované zdravotnické pracoviště. Policisté jsou v kontaktu s lékaři a dosud není zřejmé, zda a kdy bude schopna úkonů trestního řízení, včetně výslechu. Bylo by proto spíše spekulativní vyjadřovat se nyní o motivu jednání pachatelky a dalších přímých souvislostech celého případu, které kriminalisté intenzivně prověřují. Policisté zajistili nůž i další věci, které měla žena u sebe," dodala mluvčí.
 

Podezřelá žena napadla nožem vychovatelku Základní školy Moravská v Havířově-Šumbarku včera před 13. hodinou v jídelně školy. Zraněnou vychovatelku s několika bodnořeznými ranami na trupu a na hlavě po ošetření záchranáři odvezli do havířovské nemocnice.
 

cob, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz