Zpravodajství

Policie znovu obvinila autobusáka Smetanu. Hrozí mu tři roky

Bývalý olomoucký řidič autobusu Roman Smetana možná opět půjde za mříže. Policie ho dnes obvinila z vyhýbání se nástupu trestu, za což mu hrozí až tři roky vězení. Smetana už seděl ve vězení za malování tykadel politikům na předvolebních plakátech.

Roman Smetana se proslavil jako zručný výtvarník, když na autobusech olomoucké MHD domaloval na plakátech před volbami tykadla politikům. Policie si dnes pozvala Smetanu k podání vysvětlení, proč nenastoupil včas k výkonu trestu, který mu soud vyměřil za to, že odmítl odpracovat 100 hodin obecně prospěšných prací. "Pan Smetana byl policisty vyslechnut a pak policisté podali státnímu zástupci návrh na zahájení trestního stíhání,“ řekla policejní mluvčí Marie Štrbáková.

PSALI JSME:

Propuštěný Smetana: Tykadla bych politikům namaloval znovu


V následném procesu vyměřila Smetanovi soudkyně Markéta Langerová trest 100 hodin oběcně prospěšných prací a náhradu škody 15 500 korun. Pikantní na celé kauze bylo, že soudkyně Langerová je manželkou Ivana Langera - politika ODS, jehož obrázek se stal terčem Smetanova výtvarného talentu.

Zdroj: tn.cz / Mediafax

Smetana odmítl 100 hodin odpracovat a soud ho proto poslal na 100 dní do vězení. Ani do vězení však Smetana ve stanoveném termínu nenastoupil. Sám se přihlásil policii až 21. dubna na demonstraci odborů v Praze.

PSALI JSME:

Autobusáka, který přikreslil politikům anténky, hledá policie. Nenastoupil do vězení

Nejvyšší soud mu přerušil výkon trestu minulý týden ve čtvrtek. Dnes však byl obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to mu hrozí až tři roky vězení.

Poslechněte si rozhovor s Romanem Smetanou po propuštění z olomoucké věznice:

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz