Zpravodajství

Sháníte brigádu? Pospěšte si, letos je jich méně a rychle mizí

V současné době vrcholí poptávka po brigádnících. Míst je ale méně než vloni a rychle mizí. Pokud si přes prázdniny chcete vydělat nějakou tu kačku, měli byste si s hledáním brigády pospíšit.

Portál Jobs.cz eviduje jen za květen celkem 5873 brigád. Skoro polovina jich je jako obvykle v Praze. V dalších částech republiky seženete brigádu podle statistiky horko těžko. Pokud se volné místo objeví, bývá obsazeno během několika desítek minut. Pokud chtějí brigádnící sehnat místo na léto, musí tedy reagovat velmi rychle.

ČTĚTE TAKÉ:
Jste na podpoře? ZAPOMEŇTE NA BRIGÁDU!!


"Poptávka po brigádnících na léto právě v těchto dnech prožívá vrchol. Předpokládáme, že celkový počet pozic obsazovaných přes Jobs.cz dosáhne během května 6,5 tisíce, ale už v červnu očekáváme pokles zhruba o 10 procent. Řada dobrých míst již bude obsazena," komentoval vývoj Tomáš Ervín Dombrovský, mluvčí společnosti LMC, provozovatele portálu Jobs.cz.

"Při reakci na nabízené místo je klíčová rychlost, pozice obvykle bývají obsazeny už za několik desítek minut po vystavení," doplňil.

Nejvíc peněz dostanete za brigádní výpomoc už tradičně v Praze. Odměna se pohybuje v rozmezí 80 až 90 korun za hodinu, v regionech je hodina práce ohodnocena 65 až 75 korunami.

ČTĚTE TAKÉ:
Bez práce je přes půl milionu Čechů. Kolik dostanete na podpoře? TABULKA

Mezi lépe ohodnocené brigády patří práce na PC a internetu (např. správa firemních profilů v sociálních sítích apod.), kde hodinová odměna dosahuje i 130 Kč. Jen výjimečně lze sehnat brigádu s hodinovou odměnou vyšší než 150 Kč.
Nejvíce brigádnických příležitostí je dlouhodobě v administrativě, kterou následuje segment prodeje a obchodu.

Před létem skokově narůstá poptávka po brigádnících ve službách a roste také zájem o výpomoci na nejrůznější řemeslné a manuální práce, například ve stavebnictví. V pohostinství a gastronomii v posledních letech brigád ubylo, zatímco například v marketingu, PR a dokonce i ve vzdělávání a školství počet nabídek brigád rok od roku mírně roste.


 

Máte zkušenosti s podvodnými brigádami? Nezaplatil vám někdy zaměstnavatel? Napiště nám to a varujte tak ostatní! Náš e-mail je zpravy@nova.cz, případně volejte na telefon 606 09 09 09. Jsme na vaší straně!

tn.cz / mediafax / kos

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz