Zpravodajství

Půl roku ji hledal Interpol. Teď je nemocná Perla už doma

Půl roku ji hledal Interpol. Teď je nemocná Perla už doma
Zdroj: TN.cz

Pamatujete si na malou dívku s nezaměnitelným jménem Perla? Pátralo se po ní doma i ve Španělsku. Hrozilo, že zemře. Teď se ale živá Perla vrátila s rodiči domů na Šumavu.

Jak to bylo a je s její údajnou nebezpečnou nemocí, není zcela jasné. O návratu dívky společně s jejími rodiči ze Španělska na Šumavu informuje server Denik.cz. Do ciziny odcestovali před více než půl rokem. V době jejich odjezdu však lékaři vyhodnotili vzorek krve osmileté Perly a došli k závěru, že bez lékařské pomoci jí hrozí smrt.
 

Čeští policisté proto zalarmovali Interpol a v rámci programu Dítě v ohrožení vyhlásili pohotovost. Dívku ve Španělsku celé měsíce hledali na nejrůznějších místech policisté, ale neúspěšně.
 

Teď se tedy Perla vrátila domů. A podle informací serveru se ukazuje, že o pátrání i její nemoci rodiče po celou dobu věděli. Otec Petr Mlčoch dokonce tvrdí, že s manželkou poslali sociálním pracovnicím čestné prohlášení, že jejich dcera je v pořádku. Otec sice nepopřel, že by Perla nebyla nemocná, ale její zdravotní problémy podle něj nejsou nijak zásadní.

PSALI JSME:

ZOUFALÉ PÁTRÁNÍ! Pohřešované a nemocné Perle se krátí čas!
 

"Je velmi důležité říci, že lékařka i odbor péče o dítě věděly, že jsme se stavem dítěte obeznámeni. Veřejnost už mohla být dávno uklidněna. Nechápu proto, proč stále trvá pátrání a naše rodina je kriminalizována,“ uvedl pro server Denik Petr Mlčoch. Trvá na tom, že dceru nijak neohrozil a že není pravda, že by jí odmítal poskytnout zdravotní péči.

Podívejte se na reportáž o zmizelé Perle:

Jak bude dál postupovat policie zatím není jasné. V celostátní databázi hledaných osob však Perla stále figuruje. Dokonce na první straně a s upozorněním, že dítě je v ohrožení.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz