Zpravodajství

Doživotí si nezasloužím, řekla žena, která zabila své čtyři děti

Romana Zienertová, kterou hradecký soud 11. května uznal vinnou z vraždy čtyř vlastních dětí v Širokém Dole na Svitavsku a potrestal ji z to doživotním vězením, se proti rozsudku dnes odvolala.

Sedmatřicetiletá žena, která loni v září v Širokém Dole na Svitavsku zavraždila dvě dcery a dva syny ve věku od dvou měsíců do osmi let, po vyhlášení rozsudku 11. května zkolabovala a nemohla tak odpovědět soudci na dotaz ohledně případného podání odvolání. Z jednací síně ji k ošetření do nemocnice převezla záchranná služba. Odvolala se proto až dnes.
 

Soud poslal Zienertovou do věznice se zvýšenou ostrahou. Navíc podle rozsudku musí zaplatit druhovi náhradu škody ve výši 251 tisíc korun. Tentokrát Zienertová zvládla stání u soudu poměrně klidně.
 

"Nejsem spokojen s výsledky znaleckého zkoumání, s jedním posudkem a jeho závěry, nejsou odůvodněny. Prostě domnívám se, že všemu nebylo učiněno za dost," uvedl po středečním jednání její obhájce Bohumil Budinský. Soudce měl ale úplně jiný názor.
 

"Děti neměly reálnou možnost se ubránit fyzické převaze matky, od níž jako od osoby, ke které měly naprostou důvěru, jde o zákeřný čin. Ať už byla v jakékoli tíživé situaci, nesměla ji řešit na úkor svých dětí. Takovýto čin je nutno postihnout trestem doživotním," uvedl soudce Miroslav Mjartan v odůvodnění rozhodnutí s tím, že v posledních letech se něco podobného nestalo a on doufá, že dlouho nestane.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O PŘÍPADU:PSALI JSME:
Vražedkyni Zienertovou čeká ve vězení peklo a šikana

 

Podle soudu Zienertová spáchala čtyřnásobnou vraždu s rozmyslem a zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Obžalovanou usvědčily hlavně její stopy na podlaze a stopy krve dětí na jejích věcech, nikdo jiný tam nebyl.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Vražedkyně dětí si vyslechla trest doživotí, pak zkolabovala. VIDEO

 

Čtyři mrtvé děti a ženu, která se pokusila vzít si život oběšením a pořezáním, našel její partner Jaroslav. Osmiletý chlapec zemřel na udušení. Utrpěl masivní otok mozku a kromě drobných zranění i poranění jazylky. Čtyřletá dívka vykrvácela z hlubokých ran nožem na krku, břiše a zápěstích, přitom se podle znalce před útokem snažila uhýbat. Podobné rány utrpěl i dvouletý chlapec. Dvouměsíční holčičce měla prožízlé hrdlo.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz