Zpravodajství

Policie prohledává kanceláře ústeckého úřadu pro rozdělování dotací!

Policisté dnes dopoledne vtrhli do ústeckého úřadu pro rozdělování dotací a začali prohledávat kanceláře. Zatím není jasné proč a kvůli čemu policie zasahuje.

Na místě kanceláře prohledává zhruba patnáct policistů. Podle zdroje TV Nova tentokrát detektivové opět "míří vysoko".
 

Úředníci nemají tušení, proč policisté kanceláře zapečetili. "Je tady asi patnáct policistů, nevíme, s jakou kauzou to může mít spojitost," uvedla mluvčí úřadu Marcela Klíchová. Policisté kanceláře zapečetili, úředníci podle mluvčí odešli domů.
 

Mluvčí rovněž sdělila, že by měli policisté prohledávat úřad po celý víkend. Co ale hledají, nesmí říct. "Podepsala jsem mlčenlivost, nesmím nic sdělovat," upozornila. Jen upřesnila, že policisté neprohledávají jen pracovny vedení úřadu, ale kanceláře všech úředníků. Zatím z úřadu nic neodnesli.
 

TELEFONÁT ŘEDITELE ÚOOZ ROBERTA ŠLACHTY:


 

Zásah v kancelářích ROP Severozápad nesouvisí s kauzou Davida Ratha a není ani reakcí na informace zveřejněné bývalým ředitelem Leo Steinerem, který minulý týden novinářům řekl, že rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji ovládl politický kartel.

ČTĚTE TAKÉ:
Barroso si posvítí na české dálnice a čističky

 

"Jsou to standardní procesní úkony, zásah je povolený soudem a skutečně to nemá nic společného s panem Rathem či Steinerem,“ řekl krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Dodala, že se jedná o jiné vyšetřování, o jaké a jak dlouho trvá, nechtěla sdělit.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz