Zpravodajství

Vyjednavač rozmluvil sebevrahovi skok ze střechy

Vyjednavač rozmluvil sebevrahovi skok ze střechy
Zdroj: Mediafax

Policjení vyjednavač rozmluvil sebevrahovi jeho sebevražedný skok. Život zachránil muži, který chtěl skočit ze střechy v pražských Dejvicích.

Na střechu panelového domu v pražských Dejvicích, poblíž rezervace Divoká Šárka vylezl v pátek ráno muž a hrozil, že skočí dolů. Informaci potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že po hodině mu skok rozmluvil policejní vyjednavač. Muž na střechu vylezl krátce po půl sedmé ráno. Na místo okamžitě po nahlášení vyrazili hasiči, záchranáři i policisté.

Přilehlou Gensovskou ulici poicie uzavřela. Hasiči měli k místu ztížený průjezd, zejména kvůli úzké uličce. "V místě jsme kvůli nedostatku místa nemohli postavit automobilový žebřík," sdělila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová s tím, že velitel zásahu si vyžádal lezeckou skupinu.

Podívejte se v galerii, jak policisté zamezili sebevrahovi ve skoku ze střechy:

ČTĚTE TAKÉ:

Šílené! Opilý sebevrah chtěl UMRZNOUT

S mužem komunikoval policejní vyjednavač, který ho zhruba po hodině vyjednávání přesvědčil, aby slezl dolů na půdu domu. Deset minut na to si muže převzali záchranáři, kteří ho převezli do psychiatrické léčebny.

Podle informací agentury Mediafax měl muž žít sám se svou kočkou. Podle sousedů se jednalo o bezproblémového občana.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz