Zpravodajství

Roční Matýsek zemřel na průjem. Zdrcení rodiče žalují nemocnici

Teprve roční chlapeček Matýsek zemřel na průjmovou infekci v jihlavské nemocnici. Jeho rodiče si myslí, že lékaři při léčbě pochybili a už také na nemocnici podali trestní oznámení. Ta vinu odmítá.

Úmrtí ročního chlapečka rodiče i prarodiče těžce zasáhlo. Psychicky na tom nejsou vůbec dobře. Hlavně maminka chlapečka se z nečekaného úmrtí jejich malého syna nemůže vzpamatovat.
 

Za smrt dítěte může nákaza rotavirem. Dítě se touto infekcí pravděpodobně nakazilo na dovolené v maďarských lázních. Po návratu, kdy už chlapeček zvracel a měl silné průjmy, ho rodiče odvezli do jihlavské nemocnice. Tam ale druhý den dítě zemřelo.
 

Na nemocnici rodiče podali trestní oznámení. "Čekáme na pitevní protokol, jestli nedošlo nebo došlo k pochybení lékařů. My jsme na sto procent přesvědčeni, že došlo,“ tvrdí otec dítěte.


Nemocnice to však odmítá. "Po důkladném prověření tohoto případu jsme nezjistili jakékoliv pochybení personálu nemocnice,“ brání se mluvčí jihlavské nemocnice Veronika Pysková.
 

Nákaza rotavirem je poměrně častou příčinou dětských průjmů a mezi dětmi se snadno přenáší. Právě v porodnicích, kojeneckých odděleních, dětských ústavech, jeslích nebo mateřských školách se objevuje v masivním měřítku. A bohužel, nejhorší příznaky a průběh mívá právě u malých dětí od půl roku do pěti let věku.
 

[IMAGEBOX_976100]Chlapeček (†7) zkolaboval při fotbale a zemřel

[IMAGEBOX_976100]

Inkubace této nákazy není delší než 48 hodin. Nemoc obvykle začíná vysokou horečkou, přidávají se silné průjmy (až desetkrát denně) a zvracení. Riziko úmrtí u malých dětí hrozí především z dehydratace. U nakažených dospělých se nemoc zpravidla neprojevuje a odezní bez klinických příznaků. Proti rotavirové infekci je možné očkování.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz