Zpravodajství

Oběd s miliardářem W. Buffettem vydražili za 70 milionů korun

Oběd s miliardářem W. Buffettem vydražili za 70 milionů korun
Zdroj: Primeco

Rekordních 3,46 milionů dolarů (téměř 70 milionů korun) zaplatí letošní vítězný zájemce o oběd s 81letým americkým miliardářem Warrenem Buffettem.

Výsledek páteční on-line aukce soukromého posezení se slavným investorem výrazně překonal sumu 2,6 milionů z minulého roku. Výtěžek každoroční dražby je určený pro charitativní nadaci Glide Foundation sídlící v San Francisku.
 

Výherce, který v aukci porazil 106 dalších zájemců, si může na oběd s nejúspěšnějším investorem na světě pozvat sedm přátel. Oběd se uskuteční v newyorské restauraci Smith & Wollensky, píše server tvnoviny.sk.
 

Myšlenka takovéto dražby ve prospěch charity napadla Burffeta v roce 2000, když ho jeho manželka Susan seznámila s nadací Glide. Aukce se první tři roky dělaly živě, od roku 2003 ale přešly na internet.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Americký miliardář Buffett věnoval na charitu téměř dvě miliardy dolarů
 

Majetek Burffeta se odhaduje na 44 miliard dolarů (880 miliard korun) a podle magazínu Forbes z něho vloni udělal třetího nejbohatšího člověka na světě.
 

V dubnu Buffett oznámil, že má rakovinu prostaty a podrobuje se léčbě radiací. Uvedl, že onemocnění ho neohrožuje na životě.
 

fim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz