Zpravodajství

Michalka (3) nemluví a nechodí, na léčbu nemá matka peníze

Tříletá Michalka se narodila v šestém měsíci těhotenství. Má dětskou mozkovou obrnu a poruchu rovnováhy. Nechodí ani nemluví. Jedinou její nadějí je Klimterapie, na kterou však rodina nemá peníze.

"Člověk už je i psychicky i fyzicky vyčerpaný, už kolikrát nemám ani sílu prostě jít dál," přiznává její matka Blanka Metálová. Přála by si, aby malá Michalka absolvovala léčbu pomocí Klimperapie. Jde o velmi intenzivní terapii, která trvá měsíc a denně se s dítětem tři hodiny cvičí. Lékaři s ní mají dobré zkušenosti. Některé děti po této léčbě začaly dokonce i chodit.

"Co mám zkušenosti, zatím od toho ledna, co tady tu terapii provádíme, tak ten posun tam vždycky nějaký byl," tvrdí lékařka Jarmila Zipserová.

Zdroj: TV Nova

Terapie však stojí 90 tisíc korun a nehradí ji pojišťovny. To si rodiče Michalky rozhodně nemůžou dovolit. "Peníze na to nejsou a nevím kde sehnat peníze," dodala matka.

ČTĚTE TAKÉ:

Tragédie při domácím porodu! Postižený chlapec zemřel

Paní Metálová věří a doufá, že se jí podaří peníze na léčbu dcery někde získat. Jenže protože teď navíc přišla před několika týdny o práci, naděje na vysněnou pomoc dívence je stále menší.
 

anš, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz