Zpravodajství

Zájezdy last minute jsou letos ještě levnější. A nejvíc ty do Řecka! NEJ NABÍDKY

Zájezdy last minute jsou letos ještě levnější. A nejvíc ty do Řecka! NEJ NABÍDKY
Zdroj: neckermann.cz

Kupujete si dovolenkový zájezd na poslední chvíli? Pak je to pro vás dobrá zpráva: Last minute zájezdy jsou levnější než loni. A především ty do Řecka.

Slevy last minute zájezdů se letos pohybují standardně okolo 15 procent z katalogové ceny. V průměru je však tento druh zájezdů levnější než v předchozím roce.
 

Výše slevy se výrazně liší v závislosti na lokalitě. Nejvýraznější pokles ceny last minute pobytů registruje Invia.cz v případě zájezdů do Řecka, u kterých hodnota meziročně poklesla o 10 procent. Naopak last minute zájezdy do Turecka jsou letos až o 15 procent dražší než v minulém roce.
 

"Příčinou snížení cen last minute zájezdů do Řecka je celoevropský pokles zájmu o tuto destinaci. Důvodem jsou především poplašné zprávy o situaci v zemi. Přitom podmínky pro turisty jsou v Řecku dobré. Snížení cen je tak výsledkem snahy hoteliérů přilákat do země více návštěvníků," sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel společnosti.
 

[IMAGEBOX_980295]Dovolená u moře za méně než 10 tisíc: Víme, kde ji koupíte

[IMAGEBOX_980295]

"Mimo poklesu ceny letos dochází také k mírnému snížení nabídky. S nákupem by si měli pospíšit lidé, kteří chtějí odcestovat v týdnu se dvěma státními svátky. Jde o nejoblíbenější termín pro dovolenou," doplnil Tůma s tím, že Invia.cz registruje na první červencový týden letošního roku 72procentní vyprodanost zájezdů.
 


 

Na dovolenou do zahraničí jezdí Češi jednou za dva roky. Nejčastěji do Chorvatska
 

Zároveň se zprávou o last minute byla zveřejněna statistika o tom, jak Evropané cestují. Češi v průměru podniknou jen 0,5 cesty na zahraniční dovolenou za rok, do ciziny tedy cestují méně než ostatní Evropané. Prostřednictvím výsledků svého šetření o tom v pondělí informovala společnost ERV, vlastnící desítky pojišťoven po celé Evropě.
 

Například oproti Němcům a Španělům vyjíždějí Češi do zahraničí až třikrát méně. V porovnání s Němci navíc Čeští turisté tráví na dovolených v průměru o tři dny méně. Nejhůře jsou na tom v tomto ohledu Poláci, kteří se vydají za hranice v průměru jednou za pět let.
 

[IMAGEBOX_978949]Češi mění cíle letních zájezdů! Bojí se nebezpečných lokalit. SROVNÁNÍ CEN

[IMAGEBOX_978949]

"Délka pobytu samozřejmě souvisí s kupní sílou jednotlivých evropských zemí. Češi nemohou nebo nejsou ochotni utratit za dovolenou tolik, co Němci nebo Italové, ale nejsme na tom nejhůř,“ vysvětluje rozdíly ředitel obchodu a marketingu Evropské cestovní pojišťovny Ondřej Rušikvas. Podle jeho slov se počet dní, které Češi tráví na dovolené, stále snižuje. Loni to bylo devět dní.

Značný rozdíl je také v destinacích, které Evropané za cíl svého odpočinku volí. Z průzkumu vyplynulo, že zatímco v Česku je naprostou jedničkou Chorvatsko, Němci a Italové vyrážejí nejčastěji do Španělska, Španělé zase do Francie. V první pětce nejnavštěvovanějších zemí mají na rozdíl od nás i exotické destinace jako je například Karibik.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz