Zpravodajství

Podívejte se: Moravou se prohnala tři tornáda

Počasí si s námi zahrává. Kromě intenzivního deště a hrozby záplav se navíc Moravou prohnala hned tři tornáda.

Obyvatele Určic u Prostějova zažili hrůzostrašný večer. Při bouřkách a silném větru je vyděsilo také tornádo. Nebyli jediní, další vzdušné víry se objevily i na Olomoucku i u Uherského Hradiště.


Následky mohly být tragické, ale naštěstí tornádo nedosáhlo až na zem. "Ten spodek rotoval, ten byl takový průhledný, průzračný a vrch byl tmavý,“ přiblížil jeden ze svědků tornáda Jindřich Matějka. "To tornádo šlo na nás,“ dodal.
 

[IMAGEBOX_656897]Zatopené sklepy, stromy na silnicích: Hasiči zažili pernou noc
 [IMAGEBOX_656897]

Velký vír nakonec nenapáchal velké škody, protože nedosáhl až na zem. "Nad tím stromem se to objevilo a šlo to přes ten vršek. Když to přišlo nad nás, tak lítal bordel. Bylo to docela hustý,“ popisuje své zážitky Jiří Peter, další ze svědků řádění tornáda.

Podívejte se na reportáž TV Nova o tornádu na Moravě


 

[IMAGEBOX_996771]VIDEO: Řidiče vyděsilo na Moravě stometrové tornádo
 [IMAGEBOX_996771]

Na Olomoucku je to už druhý podobný úkaz během necelých čtyřiadvaceti hodin. Ani vzdušný vír v Olomouci naštěstí nenapáchal žádné škody. Podle všeho ale začala sezóna podobných přírodních úkazů a v případě střetu s nimi je potřeba zachovávat maximální ostražitost.
 

Své o tornádu vědí i obyvatelé Zlínského kraje. Silný větrný vír řádil i u obce Kunovice v okrese Uherské hradiště. "V úterý kolem 15:15 jsem pozoroval první výraznější trombu (vír, který se nedotkne spodní částí země) v letošním roce na našem území. Vytvořila se na bouřce, která přecházela přes Uherskohradišťsko na jižní Moravě nad Kunovice,“ popsal tn.cz čtenář, který si říká Johnny Kandrnál.


Takto zachytil řádění tornáda:


"Později se ukázalo že za kunovským starým letem nad lesem byla další 2 tornáda jedno z nich dosáhlo až z zem,“ doplnil Kandrnál.

hmr / cob, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz