Zpravodajství

Rybník hrozí vesnici dál, v hrázi jsou další trhliny

Rybník hrozí vesnici dál, v hrázi jsou další trhliny

Nebezpečí protrhnutí hráze v Zachotíně na Pelhřimovsku ještě není zažehnáno, objevily se v ní totiž nové trhliny.

Hasiči pokračují v upevňování hráze a v upouštění vody. Pro obec Kletečná byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity, evakuace obyvatel ale zatím nehrozí.


"V průběhu úterní noci hráz rybníka odolala náporu vody, hasiči hráz nadále zpevňovali kamením a odtok vody z rybníka byl zvýšen. V ranních středečních hodinách se ale na hrázi objevily nové trhliny,“ řekla krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.


PSALI JSME:

Obec Kletečná i dětský tábor v ohrožení. Na Vysočině praskla hráz rybníka


"Proto byly na místo vyslány posilové jednotky hasičů. Hlavně do obce Kletečná, kde přes noc začal platit 2. stupeň povodňové aktivity. V 07:30 byl dokonce pro obec a její okolí znovu vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity," dodala mluvčí.


Zdroj: tn.cz/ google Maps


Hasiči v obci nadále připravují pytle s pískem k ochraně objektů, evakuace obyvatel zatím nebyla nutná. "Vzhledem k závažnosti celé situace ale byli obyvatelé v obci o možné evakuaci informováni. Teď budeme i nadále hráz zpevňovat," upřesnila mluvčí.

Podívejte se na reportáž TV Nova o prasklé hrázi


Hráz rybníka Dolní Kladiny v Zachotíně na Pelhřimovsku praskla v pondělí v noci. Voda z něj ohrožovala tábor v nedalekých Mladých Bříštích.

 

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz