Zpravodajství

Voda vyplavila v Karviné školku, v Otrokovicích stavěli protipovodňové hráze

Vydatný déšť komplikuje život mnoha obyvatelům Moravy. V Otrokovicích na Zlínsku místní hasiči už staví protipovodňové hráze.

Kvůli dešti zaplavila ve středu odpoledne voda ulici Padělky v Otrokovicích na Zlínsku. Jednotky hasičů zasahovaly na místě a stavěly protipovodňové hráze. Během večera se jednotky přesunuly do areálu firmy Moravan, kam se dostala voda z kanalizace. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.
 

Hasiči na místě zasahovali už v noci, kdy voda zaplavila silnici a průmyslový areál. "Během odpoledne se situace znovu opakovala. Kromě vozovky a firmy se voda dostala až k rodinným domům v obytné části Padělky," uvedl Netopil s tím, že důvodem může být vylití nebo protržení blízké hráze.
 

Odpoledne zasahovali hasiči v Kvítkovicích, kde se stejně jako v noci vytvořila na silnici laguna a zatopila také průmyslový areál. "Voda se z blízké hráze dostala až k rodinným domům, a proto jednotky stavěly protipovodňové hráze. Situace se zlepšila, jakmile přestalo pršet," uvedl Netopil.
 

PSALI JSME:
Moravě hrozí povodně. Meteorologové zvýšili varování

 

Podle něj se voda dostala na pozemky rodinných domů, kolem kterých protekla v minimální výši. "Nezaznamenali jsme žádné fatální následky. Stopy po vodě nejsou znát na fasádě žádného z domů," řekl mluvčí.
 

Jak dodal, hasiči navýšili protipovodňovou bariéru a pomocí kalového čerpadla se snažili zlikvidovat lagunu o rozloze 100 na 15 metrů, která vznikla.
 

Hasiči také zasahovali v Karviné-Novém městě. V mateřské školce na Třídě Družby museli odčerpat sklepy i sběrnou jímku. Vlivem ucpané kanalizace se začala odpadní voda do budovy. Použili speciální vysavač a kalové čerpadlo
 


 

V Lubné na Kroměřížsku zatarasilo mostek dřevo. Hasiči vyjeli k čerpání vody ze sklepů do Napajedel, Kostelan, Oldřichovi, Loukova a Komni. U Šumic zaplavilo komunikaci asi 30 centimetrů vody.
 

cob, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz