Zpravodajství

Filipíny se mohutně otřásly, vlna tsunami nehrozí

Zemětřesení o magnitudu 6,1 udeřilo v neděli u západního pobřeží největšího filipínského ostrova Luzon. Nikdo nebyl zraněn a úřady nevydaly varování před vlnou tsunami.

Zemětřesení udeřilo v 6:18 hodin místního času (00:18 hodin SELČ) 182 kilometrů severozápadně od hlavního města Manila, uvádí USGS. Hypocentrum otřesů se nacházelo v hloubce 35 kilometrů. Informace potvrdila AFP s odvoláním na Americkou geologickou službu (USGS).

Filipínci v některých oblastech včetně Manily otřesy pocítili, ale dosud nebyly nahlášeny žádné oběti ani škody. Filipíny leží v aktivní seizmické a vulkanické zóně nazývané Tichomořský ohnivý kruh. To je pás kolem Pacifiku posetý aktivními sopkami a přechody několika tektonických desek. Většina zemětřesení na Zemi je právě v této oblasti.

[IMAGEBOX_999329]Slovensko zasáhlo zemětřesení
[IMAGEBOX_999329]

Metropole Manila se nachází přímo na jednom z geologických zlomů.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz