Zpravodajství

Recidivistu Husnaje dopadla policie po střelbě

Kriminalisté dnes odpoledne dopadli recidivistu na útěku Petra Husnaje. Při zatýkání se střílelo. Podle informací televize Nova šlo pouze o varovné výstřely.

Od dnešního rána Husnaje stíhali lovci lebek, kteří ho zadrželi ve Straškově na Litoměřicku. Při zatýkání padly varovné výstřely. Husnaj je ale podle informací TV Nova nezraněný.
 

Husnaj ujižděl podle dostupných informací Litoměřickým policistům v kradeném vozidle Renault Megane. "Řidiče zastavily až výstřely policistů ze služební zbraně," sdělila policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že totožnost muže oficiálně není potvrzena.
 

Kriminalisté na místě zajišťují stopy. Při zásahu asistoval i policejní vrtulník.
 

Policisté po Husnajovi intenzivně pátrali šest dní. V křivolklátských lesích ho hledaly desítky mužů zákona se samopaly. Tam se Husnaj uchýlil poté, co při zatýkání prorazil policejní zátaras a ujel s červenou dodávkou.
 

POSLECHNĚTE SI, JAK ZÁSAH OKOMENTOVALA POLICEJNÍ MLUVČÍ:


 

Další dva dny o něm nebylo slechu ani vidu. Policie požádala veřejnost přes média o informace, které by napomohly pátrání. Husnaj se ale v pátek sám ozval televizi Nova.
 


 

Z neznámého místa v Čechách se snažil vysvětlit, že není vrah, ale jen zloděj, že nechce nikomu ublížit a že se policistům během několika dnů sám vydá. "Jsem zloděj, jak uvádíte v televizi. Já nejsem vrah ani nepáchám loupežný přepadení,“ řekl po telefonu.
 

[IMAGEBOX_1006467]Nevzdám se, sejmuli by mě, řekl reportérům Novy hledaný Husnaj
[IMAGEBOX_1006467]

 
Petr Husnaj byl během toho telefonického hovoru až překvapivě klidný. Působil dojmem člověka, který přesně ví, co dělá. "Berounku mám hrozně rád, strašně rád a nevykradl jsem tam ani jednu chatu,“ holedbal se po telefonu Husnaj.


Poslechněte si první Husnajův telefonát do redakce TV Nova: 

Hledaný recidivista v té době zároveň naznačil, že se ještě nechce policii dobrovolně vzdát. "Jestli támhle někde ukradnu, jak říká policie, auta, budiž, je to věc důkazního řízení, ale nejsem násilník. Nevím, jestli se chci skrývat, jestli je to dobré, já prostě si ještě ověřím nějaký dvě skutečnosti,“ řekl s tím, že se televizi Nova ještě ozve.
 

Podívejte se: Tohle říkal Husnaj v neděli
 


Husnaj se televizi Nova ozval podruhé v neděli. Oproti poslednímu telefonátu do Novy, kdy hledaný recidivista zvažoval, že se policii vydá, tentokrát obrátil. Prý se nevzdá. A důvod? Údajně se bojí o svůj život. Nepřímo tak naznačil, že se obává likvidace své osoby policií. V jeho telefonátu se také mluvilo o osobě jménem René a deseti milionech. Bližší vysvětlení se ale reportérům Novy nedostalo.
 

Recidivista Petr Husnaj, na kterého letos v lednu vydal soud zatykač pro majetkovou trestnou činnost, má bohatou kriminální minulost. Celkem byl odsouzen devětkrát, kromě krádeží ještě za vydírání a nedovolené ozbrojování.
 

fim, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz