Zpravodajství

Novodobé otrokyně v Česku? Prostitutky, tvrdí zpráva USA

Až 27 milionů lidí žije v otroctví, uvádí zpráva amerického ministerstva zahraničí. V Česku prý problém s otroctvím nemáme. Tedy až na ženy, které jsou nuceny k prostituci.

Zpráva obsahuje seznam zemí rozdělených do skupin podle situace zotročených lidí.

Česká republika je mezi zeměmi, které si od loňska polepšily. Vrátila do skupiny zemí nejméně postižené problémem otroctví. Zpráva ale upozorňuje, že v Česku jsou nuceny k prostituci jak místní ženy, tak i cizinky, které sem míří, nebo tudy procházejí. Nejčastější příčinou moderního otroctví je podle zprávy obchod s lidmi.

ČTĚTE TAKÉ:

Chlapec otročí pro čokoládu, ale nikdy ji neochutná


"Konec legálního otroctví ve Spojených státech a v dalších zemích bohužel neznamenal reálné opuštění zotročování," řekla americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Spojené státy si 1. ledna 2013 připomenou 150. výročí přijetí Deklarace o emancipaci, jíž daly svobodu všem otrokům. "Oběti moderního otroctví nám připomínají, jak nelidsky se k sobě stále umíme chovat," upozornila Clintonová.


Ze skupiny nejhůře hodnocených států se dostaly například Barma a Venezuela. Spadla do ní naopak povstáním zmítaná Sýrie.

Takhle musí pracovat dětský otrok v Africe na kakaovém poli:


Celkem je v ní 16 zemí včetně Alžírska, Demokratické republiky Kongo, Libye, Severní Koreje nebo Saúdské Arábie.
Clintonová ocenila, že posun k lepšímu zaznamenalo 29 zemí. To podle zprávy znamená, že vlády o problému vědí a přijímají v této oblasti tvrdé zákony.

 

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz