Zpravodajství

Doživotí! uslyšel u soudu recidivista, který uškrtil a udusil stařenku

Doživotní trest dostal dnes u královéhradeckého soudu recidivista Jiří Míka, který na vycházce z léčebny v únoru surově zabil důvěřivou stařenku. Její smrt byla velmi trýznivá.

Do bytu staré třiasedmdesátileté paní se recidivista a deviant Míka dostal letos 12. února. Stalo se tak v Moravanech na Plzeňsku a muž k tomu využil historku o kontrole čistoty pitné vody a stavu vodoměru. V bytě Míka požádal svou oběť o natočení vzorku vody do skleničky od dětské výživy.
 

Když se žena vracela se vzorkem, vrah k ní přistoupil, chytil ji oběma rukama pod krkem a začal ji silně škrtit. Žena ztratila vědomí a začala chroptět. Když někdo zaklepal na vstupní dveře, Mlíka přinesl z kuchyně hadr na nádobí, který se jí snažil vecpat do úst. Když se bránila, přinesl dřevěnou vařečku, kterou jí hadr zasunul hluboko do krku, takže se stařenka udusila.
 

V obývacím pokoji pak recidivista Míka sebral peněženku s nejméně jedním tisícem korun, platebními kartami a dalšími doklady. Pak otřel rám okna, kterým následně vyskočil ven a odešel na vlakové nádraží. Ve vlaku vzal z peněženky peníze a peněženku se skleničkami od přesnídávek vhodil do záchodové mísy.
 

[IMAGEBOX_1008997]Na Třebíčsku zavraždili manžele, našla je vnučka

[IMAGEBOX_1008997]

Dalším vlakem pak odcestoval do Prahy a odtud do léčebny na Litoměřicku, kde v té době podstupoval po podmínečném propuštění z vězení za pokus vraždy ochrannou ústavní sexuologickou léčbu.
 

Míku soud poslal na doživotí za mříže ve vězení se zvýšenou ostrahou. Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové je důvodem návrhu doživotí fakt, že v případě Mlíky všechny dosavadní mechanismy jeho nápravy selhaly a je třeba generální prevence.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz