Zpravodajství

Princ William slaví třicetiny, jako dárek dostane miliony po Dianě

Princ William dnes slaví třicetiny. Jako speciální dárek dostane právě v tento den 10 milionů liber. Odkázala mu je jeho matka Diana.

Princezna Diana odkázala, že její peníze budou stejnou měrou rozděleny mezi její dva syny – Williama a Harryho. Harrymu bude letos v září 28 let a na dědictví po matce si tak musí ještě chvíli počkat. Jeho starší bratr, princ William, dostane svůj díl 10 milionů liber (316 milionů korun) teď. Slaví třicáté narozeniny, což byla podmínka pro předání dědictví. Informují listy Mirror a Daily Mail.
 

Diana zemřela při autonehodě v Paříži v roce 1997. Zanechala po sobě majetek ve výši téměř 13 milionů liber – přesně 12 966 022 liber. Po zdanění z nich zbylo 8,5 milionu liber. To byl základ svěřeneckého fondu, jehož hodnota se díky investicím zvýšila na přibližně 20 milionů liber.
 

Princ William narozeniny oslaví v tichosti. Slouží jako pilot záchranného vrtulníku Královského letectva RAF. Nedávno složil kapitánské zkoušky a může velet záchranným akcím. Nyní je na týdenním výcviku v hrabství Gloucestershire.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Kate a William po roce od svatby: Místo dítěte pes
 

Večer, až mu skončí výcvikové povinnosti, se setká s manželkou Kate. Narozeniny oslaví o víkendu v rodinném kruhu.
 

"William je šťastný, že na své třicátiny pracuje. Jeho pracovní závazky jsou pro něj tou nejdůležitější věcí," cituje Mirror nejmenovaný zdroj.
 

Třicetiletý William, starší syn prince Charlese, je druhým v pořadí následnictví na britský trůn.

cob, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz