Zfetovaní řidiči našli novou fintu, jak se vyhnout vězení. Jednoduše odmítnou krevní trest. Policisté jim tak můžou dát pouze pokutu a sebrat řidičák!
Zfetovaní řidiči si z policie těžkou hlavu nedělají. I když je chytnou zdrogované, vězení se vyhnou. Našli totiž díru v zákoně. A tak nakonec vyváznou při nejhorším jen s pokutou a sebráním řidičáku.
Je to jednoduché. Zdrogovaní odmítnout jít na krevní test, odevzdají pouze moč. To policii jako důkaz přítomnosti drog v těle ovšem nestačí. Stopy drog se totiž mohou objevit i týdny po jejich užití. Aby to policie dokázala, potřebuje právě krevní test.
"Ministerstvo o tomto problému ví a řeší to na poli odborné diskuze,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. „V současné době se poslaneckou iniciativou připravuje změna zákona,“ dodává.
[IMAGEBOX_789265]Motorkář, který ujížděl policii, vezl na zádech varnu pervitinu
[IMAGEBOX_789265]
Tato finta je mezi zdrogovanými řidiči už celkem rozšířená. "Komu se to stane poprvé, většinou neproklouzne. Známe firmy už ale vědí, jak na to. Teď tu máme tři případy a u dvou z nich to řidiči nejspíš nedokážeme,“ uvádí pražská dopravní policistka.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz