Zpravodajství

Maminku Danečka po nehodě bičuje jedna rána osudu za druhou

Souhru krutých událostí si prožila žena, která kvůli nezaviněné nehodě předčasně porodila. Syn má těžce poškozené zdraví a přítel od ní odešel. K tomu všemu nemá dostatek peněz na obživu.

Stačila jediná vteřina a celý život se jí obrátil vzhůru nohama. Bodem zlomu se pro ni stala v době těhotenství dopravní nehoda, při které se uhodila do břicha. Neštěstí pak na sebe nenechalo dlouho čekat.
 

Devítiměsíční Daniel přišel na svět o jedenáct týdnů dřív než měl. Mohla za to obrovská rána, kterou jeho maminka dostala do břicha při dopravní nehodě, kterou nezavinila. Po porodu vážilo miminko necelé kilo, přesto mělo naději, že bude zdravé. Až do osudné chvíle číslo dvě. Po lékařském zákroku Danečkovi praskly obě plíce.
 

"Přišel za mnou lékař a řekl mi, že je v kritickém stavu a že nemá šanci na přežití. Vlastně ani neodsávali dál krev, i když byl zabalený do folie, nedržel teplo, tak mi nechali otevřený inkubátor. Doktor řekl, že se nemusím bát, že ho nic nebolí, že mu dávají silné opiáty a že se můžu jít rozloučit,“ sdělují plačící maminka.
 

Daneček je ale bojovník a s prasklými plícemi přežil selhání srdce i masivní krvácení. Jenže třetí rána přišla za pár hodin. Lékaři zjistili, že má chlapeček nezvratné poškození mozku a nikdo neví, jestli kdy bude vůbec hýbat končetinami. Ani to ale stále nebylo vše. Otec Danečka situaci neustál a odešel.
 

[IMAGEBOX_1011090]Nemocná Šarlotka a Esterka vzbudily vlnu solidarity, lidé nabízejí pomoc

[IMAGEBOX_1011090]


"Pak s námi ještě chvíli byl, jakmile stanovili diagnózu, že bude mít těžké poškození mozku, tak se s námi rozloučil,“ dodala maminka.
 

Paní Petra ale bojuje dál i když je sama na pokraji zhroucení. Chce cokoliv vydržet kvůli svému synkovi, ale také dvěma starším dětem, které má. Musí je hlídat příbuzní. Maminka totiž dny i noci tráví v nemocnici. Rány osudu totiž ne a ne ustat. Daneček ke všemu onemocněl těžkou epilepsií.


Pomoci můžete zasláním finanční částky na Č.ú. 640 840 6028/5500 variabilní symbol 0012092011
 

"Objevily se u něj záchvaty, které mohou celý stav zkomplikovat,“ konstatoval doktor.
 

Malému Danečkovi je devět měsíců, teď je ale na úrovni tříměsíčního miminka. Pokud ihned nezačne s rehabilitací, nemusí nikdy ani sedět.
 

Jenže tady začíná další obrovská potíž. Paní Petra musí vyžít z osmi tisíc měsíčně. Pět ale zaplatí za náklady v nemocnici. Už jí nezbývá nic, než její děti. Čeká na zázrak.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz