APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Řidiče, který unesl autobus, dostala z vozu až zásahovka. Prý se bál policistů

Zásahová jednotka včera odpoledne vytáhla z autobusu s turisty německého řidiče, který ujížděl před policií. Předtím si z vozidla sám sundal v Českém Krumlově botičku, kterou dostal za špatné parkování. Při výslechu dnes řekl, že se policistů bál.

Celý incident začal včera odpoledne v Českém Krumlově. Řidič německého autobusu tam odmítl zaplatit pokutu za špatné parkování, rozbil botičku a začal s celým zájezdem policii ujíždět. Dopadla ho až zásahová jednotka v obci Rybník.

Policisté autobus obklíčili a vyzvali řidiče, aby vyšel ven. Ten se však i s cestujícími ve vozidle zabarikádoval a nechtěl vystoupit. "On se zavřel v tom autobusu i s lidmi. Do toho to horko, samozřejmě. Ti cestující z toho byli trochu v šoku. V žádném případě nechtěl otevřít autobus,“ popisuje drama jeden ze svědků.Cestující tak zůstali v autobusu zavření více než hodinu.

[IMAGEBOX_674092]Řidič autobusu plného lidí ujížděl policii, honili ho kvůli botičce[IMAGEBOX_674092]

"Policista si vzal zbraň, řidič otevřel okno a nějakou tyčí na něj začal máchat. Nikdo neměl odvahu otevřít. Všichni zůstali sedět v autobuse, ten šofér utekl někam dozadu a schoval se tam,“ popisuje další svědek. Neposlušného šoféra nakonec vytáhla ven zásahová jednotka. "Řidič byl na místě zadržen. Po výslechu a se souhlasem státního zástupce byl dnes propuštěn,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Proč řidič policii ujížděl, měl vysvětlit právě při dnešním výslechu. Policistů se prý bál.

s přispěním Michaely Klárové, tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz