Zpravodajství

Rodiče, kterým zemřel syn u Nažidel, nemusí platit exekutorovi

Při tragické nehodě autobusu u jihočeských Nažidel přišli o syna Viktora. Místo toho, aby dostali peníze od viníka nehody, museli málem platit sami. Exekutor po nich nakonec peníze nechce.

Vrchní soud v Praze před dvěma lety nařídil řidiči Pavlu Krbcovi zaplatit Karlovi Hartovi a jeho manželce celkem 200 000 korun. Řidič nezaplatil, proto na něj poslali exekuci. Jenže Krbec se dovolal k nejvyššímu soudu, který našel v rozsudku chyby a zrušil ho. Výdaje na exekutora museli platit oni.
 

Soud pak nařídil manželům Hartovým zaplatit náklady za exekuci 7 800 korun. Exekutor po nich ale peníze nechce. "Soudní exekutor Luděk Němec si nebude účtovat odměnu ani náhrady hotových výdajů,“ uvedla mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.
 

"S ohledem na osud pana Harta, jehož syn tragicky zahynul u Nažidel, rozhodl se pan Němec, že se svého finančního nároku za činnost v řízení vzdává. Karel Hart tak nebude muset platit částku 7 800 korun,“ dodala Báčová.
 

[IMAGEBOX_319203]Za smrt syna u Nažidel peníze nedostali. Teď musí navíc platit exekuci

[IMAGEBOX_319203]

Náklady na exekuci většinou platí dlužník, jenže když soud řízení zastaví, musí je uhradit ten, kdo exekuci požaduje, v tomto případě je musel platit pan Hart. „Exekutor solidárně posoudil danou situaci jako výjimečnou,“ řekla mluvčí Exekutorské komory.
 

Nejtragičtější nehoda autobusu
 

Za to, že v roce 2003 způsobil nehodu, na jejíž následky zemřelo 20 lidí, dostal Pavel Krbec osmiletý trest. Havárie u Nažidel byla největší tragédií, která se kdy na silnicích v Česku stala.
 

Autobus jedoucí z hraničního přechodu Dolní Dvořiště směrem na České Budějovice vjel 8. března 2003 nedaleko obce Nažidla do protisměru, převrátil se na bok a spadl z asi sedmimetrového srázu.
 

[IMAGEBOX_1012395]Dvojčata (13) z autobusu smrti jsou mimo ohrožení života. Domů je ale ještě nepustí

[IMAGEBOX_1012395]

Střecha se při pádu zcela odtrhla. V převráceném autobusu na místě zahynulo 17 lidí, další dva zemřeli po převozu do nemocnice.
 

Dvacátý člověk zemřel na následky havárie předloni. V autobuse byli převážně mladí lidé z plaveckého oddílu TJ Slovan Karlovy Vary, kteří se vraceli z lyžařského zájezdu v rakouských Alpách.

hmr, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz