Zpravodajství

Za 30ti tunami plechu se skrývá utajené výcvikové středisko pilotů. PODÍVEJTE SE!

Na pardubickém letišti se za 30ti tunami plechu ukrývá utajené výcvikové středisko, v němž piloti za týden vystřílí přes tisíc raket. Podívejte se, jak utajované výcvikové středisko vypadá uvnitř.

Taktické simulační centrum piloti na letišti v Pardubicích sice využívají už od loňského listopadu, ale až do teď do něj mohli jen lidé s příslušnou bezpečnostní prověrkou. TV Nova se jako jediné televizi podařilo natočit záběry utajovaného výcvikového střediska.
 

Pardubické výcvikové středisko je jedno z nejmodernějších na světě. "Kdybych byl Američan, tak řeknu, že jsme best of the best,“ usmívá se český pilot. "Se simulátory jsme velmi spokojeni, je to pro nás příležitost, jak si vyzkoušet spoustu nových věcí,“ doplňuje ho jeden z německých pilotů, který trenažér také vyzkoušel.
 

V Evropě je podobné výcvikové středisko jen ve Švédsku, ale to je o hodně menší. Právě se švédskými vojáky by v budoucnu chtěli piloti z Pardubic svést na dálku leteckou bitvu.
 

Výcvikové středisko je od okolí dokonale izolováno, před únikem komunikace pilotů ho chrání 30 tun plechu.
 

[IMAGEBOX_413240]Česká armáda hubne. A úspěšně! Dietou, pohybem a léky

[IMAGEBOX_413240]

Piloti na osmi simulátorech mohou vyzkoušet různé stroje i bitvy. Za týden na trenažérech nalétají 400 hodin a vystřelí přes tisíc raket. Kdyby se takový výcvik dělal ve skutečnosti, stálo by to miliony korun, v simulátorech to stojí jen zlomek peněz.
 

"Samozřejmě, že ve vzduchu působí ještě spousta dalších faktorů. Ale tady se to velmi blíží tomu, jak by boj vypadal,“ říká český pilot. "Je to bez ztrát na životech i bez ztrát letadel,“ dodává instruktor.

hmr, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz