Zpravodajství

Konec světa 21. prosince 2012 potvrdil další nápis. Objevili ho v Guatemale

Archeologové objevili na nalezišti v Guatemale na schodech vyrytý nápis, který stanovuje konec světa na stejný den jako mayský kalendář.

Nápis z naleziště v La Coroně je starý 1300 let a jako teprve druhý potvrzuje, že mayský kalendář končí po 5125 let trvajícím cyklu 21. prosince 2012, uvádí britský portál Daily Mail
 

Archeologové Marcello Canuto a Tomás Barrrientos, kteří na nalezišti pracují od roku 2008, odhalili dosud nejdelší mayský text, který byl kdy v Guatemale nalezený. Skládá se z 56 do kamenného schodu pečlivě vyrytých hieroglyfů.
 

Při jejich dešifrování potom byla nalezena poznámka vztahující konec kalendáře k roku 2012. Co konec kalendáře znamená, se vysvětluje různě. „V čase krize Mayové kalendář používali k udržení stability spíše než k předpovídání apokalypsy,“ domnívá se Canuto, podle kterého konec kalendáře jednoduše znamená začátek nového cyklu.
 

Milovníci konspiračních teorií ovšem mají za to, že konec mayského kalendáře předpovídá konec světa. Tisíce lidí se kupříkladu domnívá, že se do naší sluneční soustavy vrátí jakási mysteriózní planeta zvaná X či Nibiru a způsobí kosmickou katastrofu.

[IMAGEBOX_903437]Mayský kalendář: Konec světa, nebo podvod?

[IMAGEBOX_903437]


Další skupina lidí je přesvědčena, že apokalypsu způsobí obrácení magnetické polarity Země. Ani NASA nepopírá, že k tomuto obrácení polarity skutečně dojde, planetu to prý ale nijak neohrozí.
 

A existuje i značně mírnější varianta teorie, že konec mayského kalendáře značí konec světa ve smyslu jakési jeho duchovní transformace související s příchodem věku vodnáře. Kdo bude mít nakonec pravdu, se dozvíme v prosinci.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz